W niedzielę odbył się w podwarszawskich Ząbkach I Zlot Samochodów Hybrydowych i Elektrycznych. Piknik Ekologiczny 2017. Ideą, która przyświecała organizatorom jest propagowanie ekologicznego stylu życia poprzez przybliżenie tematyki aut elektrycznych. Na zlocie spotkal...

Temat elektromobilności zdominował XXVI Konferencję Naukowo-Techniczną „Problemy Eksploatacji Maszyn i Napędów Elektrycznych” (PEMINE), która miała miejsce w Rytrze w dniach 24-26.05.2017, organizowaną przez Instytut Napędów i Maszyn Elektrycznych KOMEL.

Trzeba przyznać...

Niedawno robiłem przegląd słów kluczowych wpisywanych w wyszukiwarce Google w kontekście elektromobilności. Miałem okazję podejrzeć, czego najczęściej szukają internauci w Polsce i jakich pojęć używają, żeby to znaleźć. Ku mojemu zdziwieniu fraza „samochód elektryczny”...

Przyjęcie przez Ministerstwo Rozwoju elektromobilności jako jednego z filarów rozwoju Polski i co za tym idzie: powołanie spółki ElectroMobility Poland, przyjęcie w marcu przez rząd Planu Rozwoju Elektomobilności w Polsce, ogłoszenie konkursu na polski samochód elektry...

W ostatnich dniach IKEA rozpoczęła sprzedaż baterii słonecznych. Przed moimi oczami od razu stanął obraz setek ludzi próbujących samodzielnie zamontować na dachu panel fotowoltaiczny za pomocą słynnego klucza imbusowego z IKEI. Niestety (a może na szczęście) panele będ...

28 kwietnia br. zapalił się kursujący po Częstochowie autobus hybrydowy gazowo-elektryczny zasiany CNG – Solbus SM 18 H. Kierowca prowadzący pojazd zauważył dym, przerwał kurs oraz poprosił pasażerów o opuszczenie autobusu. Zapłon nastąpił na dachu a ogień szybko rozpr...

Please reload

Forum 

Wyróżnione posty

International Automotive Business Meeting 2019

14/06/2019

1/7
Please reload

Ostatnie posty

26/09/2019

Please reload

Archiwum
Please reload