Electric Vehicle Symposium & Exhibition

W dniach 9-11 października br. już po raz trzydziesty odbyły się największe europejskie targi elektromobilności Electric Vehicle Symposium & Exhibition.

 

Zdaniem wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej i komisarza ds. Unii Energetycznej – Marosa Sefcovica, który zabrał głos podczas inauguracji targów, Komisja Europejska już za miesiąc przedstawi pakiet regulacji, dzięki którym innowacje w zakresie elektromobilności będą szybciej wprowadzane w życie. Komisja Europejska zamier…za m.in. wprowadzić system określający minimalną liczbę produkowanych pojazdów nisko oraz zeroemisyjnych. Obecnie kraje unijne dysponują w przybliżeniu 200 tys. stacji ładowania przeznaczonymi do ich obsługi. Działania podjęte przez UE mają na celu popularyzację dokonań z dziedziny elektromobilności, jak również stworzenie w przyszłości autonomicznych pojazdów elektrycznych.
Komisarz Sefcovic stwierdził również, że w listopadzie tego roku Komisja Europejska zaprezentuje nowo powstały projekt redukcji emisji dwutlenku węgla przez pojazdy osobowe, natomiast w 2018 – ciężarowe.

 

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na LinkedIn
Przypnij na Pinterest
Please reload

Wyróżnione posty

International Automotive Business Meeting 2019

14/06/2019

1/7
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

  • Facebook
  • Twitter Ikona społeczna
  • LinkedIn
  • YouTube

©Copyright 2017-2020 by Forum Elektromobilności. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Zobacz Regulamin oraz politykę Cookies.