Samoloty elektromobilne?

20/10/2017

W ciągu dekady w powszechnym użyciu będą samoloty elektryczne. Ich produkcją zajmie się brytyjska firma lotnicza EasyJet we współpracy z powstałym w USA przedsiębiorstwem Wright Electric. Samoloty powstaną z myślą o lotach nieprzekraczających dwóch godzin, czyli na takich trasach jak Londyn – Paryż czy Edynburg – Bristol.

 

 

Carolyn McCall, szefowa filmy EasyJet, stwierdziła że wkrótce przemysł lotniczy, na wzór przemysłu motoryzacyjnego, będzie dążyć do wprowadzenia do użytku silników elektrycznych, które są cichsze i nie emitują dwutlenku węgla w takim stopniu jak silniki spalinowe.


Przedstawiciele Wright Electric, współpracującego z kilkoma światowymi firmami lotniczymi, twierdzą natomiast, że samoloty elektryczne będą o połowę cichsze i o około 10% tańsze w eksploatacji niż te napędzane silnikami tradycyjnymi. Może to znacząco wpłynąć na obniżenie cen biletów. Wright Electric dąży do tego, by za dwadzieścia lat wszystkie krótkie trasy lotnicze były obsługiwane wyłącznie przez samoloty elektryczne.

 

Konstrukcją wspomnianej firmy jest prototyp samolotu dwuosobowego. Trwają też prace nad stworzeniem w ciągu dziesięciu lat samolotu elektrycznego mogącego pomieścić 120 pasażerów.

 

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na LinkedIn
Przypnij na Pinterest
Please reload

Wyróżnione posty

International Automotive Business Meeting 2019

14/06/2019

1/7
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

  • Facebook
  • Twitter Ikona społeczna
  • LinkedIn
  • YouTube

©Copyright 2017-2020 by Forum Elektromobilności. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Zobacz Regulamin oraz politykę Cookies.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now