Lotos i Orlen wprowadzają punkty ładowania elektrycznego

03/11/2017

Polskie koncerny paliwowe wprowadzają na rynek punkty ładowania samochodów elektrycznych. Pierwsze ładowarki tego typu funkcjonują na stacjach tych koncernów od 2015 roku. Rozwój elektromobilności spowoduje w ciągu dekady spadek zapotrzebowania na paliwo do silników spalinowych o 5-10%.

 

 

W październiku firma Shell podpisała umowę nabycia 100 udziałów w spółce New Motion, która jest jednym z najważniejszych dystrybutorów punktów ładowania pojazdów elektrycznych w Europie. Spółka ta dysponuje siecią ponad trzydziestu tys. ładowarek we Francji, Holandii, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Dyrektor zarządzający New Motion, Sytse Zuidema, bardzo cieszy się ze współpracy z Shellem, gdyż zdaje sobie sprawę z tego, że elektromobilność jest dziedziną, która będzie rozwijać się coraz szybciej.

 

Lotos z kolei wyznaczył już miejsca, na których docelowo stanie 50 stacji z punktami ładowania. Pierwsze punkty znajdą się na dwunastu stacjach.

 

Prezes Grupy Lotos, Marcin Jastrzębski, zdradził, że obecnie trwają rozmowy dotyczące dotacji na ten projekt. Kiedy stacje ładowania powstaną, dowiemy się, na ile tego typu projekty są przydatne – zauważa doradca prezesa Lotosu, Jarosław Szczepaniak.

 

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na LinkedIn
Przypnij na Pinterest
Please reload

Wyróżnione posty

International Automotive Business Meeting 2019

14/06/2019

1/7
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

  • Facebook
  • Twitter Ikona społeczna
  • LinkedIn
  • YouTube

©Copyright 2017-2020 by Forum Elektromobilności. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Zobacz Regulamin oraz politykę Cookies.