Wodór przyszłością elektromobilności?

20/11/2017

Ursus SA i Grupa Azoty SA podpisały list intencyjny dotyczący współpracy w rozwijaniu technologii wodorowych w transporcie. Ursus ma autobus wodorowy City Smile a Grupa Azoty ma wodór. Porozumienie dotyczy wykorzystania wodoru jako źródła energii dla ogniw paliwowych zasilających silniki elektryczne.

 

 

Miasta chcące budować zeroemisyjny autobusowy transport publiczny. Kupować będą elektrobusy lub hydrobusy. Z tymi ostatnimi problem jest taki, że w Polsce nie ma ani jednej stacji ładowania wodorem. Również Europa raczkuje z takimi rozwiązaniami. Najwięcej inwestują w transport wodorowy Japończycy i Amerykanie.

 

U nas pojawiła się już pierwsza jaskółka. ITS oraz miasto Poznań podpisały list intencyjny w sprawie budowy pierwszej w Polsce stacji ładowania pojazdów wodorowych. Stacja ma być zlokalizowana przy jednej z pętli autobusowych, ale jednocześnie bardzo blisko autostrady A2. Stacja ma zasilać w przyszłości miejskie autobusy wodorowe i stanowić element transeuropejskiej autostrady wodorowej. Kolejna stacja ma powstać w Warszawie. Obecnie ostatnia stacja ładowania wodorem znajduje się w Berlinie.


Toyota produkuje wodorową osobówkę Mirai. Ursus i Solaris wodorowe autobusy. Azoty i PGE mają wodór. Czekamy na pierwsze stacje ładowania wodorem.

 

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na LinkedIn
Przypnij na Pinterest
Please reload

Wyróżnione posty

International Automotive Business Meeting 2019

14/06/2019

1/7
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

  • Facebook
  • Twitter Ikona społeczna
  • LinkedIn
  • YouTube

©Copyright 2017-2020 by Forum Elektromobilności. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Zobacz Regulamin oraz politykę Cookies.