Rynek europejskich elektryków na tle świata

22/11/2017

Światowa sprzedaż samochodów elektrycznych wzrosła w trzecim kwartale 2017 roku o 63 proc. Ma to związek z rosnącym popytem na tego typu pojazdy w Chinach – podaje Bloomberg.

 

 

 

Chiny odpowiadały za ponad połowę światowej sprzedaży samochodów elektrycznych w trzecim kwartale bieżącego roku. Lokalny rynek wzrósł dwukrotnie w wyniku prowadzonych przez władze działań zmierzających do obniżenia zanieczyszczenia. Ze względu na subsydia rządowe koszt pojazdów z napędem elektrycznym bywa nawet 40 proc. niższy w porównaniu z samochodami spalinowymi.

 

Drugim największym rynkiem zbytu pojazdów elektrycznych była Europa, odpowiadająca za 24 proc. zakupów. Trzecie miejsce przypadło Ameryce Północnej.

 

W minionym kwartale sprzedaż samochodów z napędami elektrycznymi i hybrydowymi przekroczyła 287 tys. pojazdów, co stanowi wzrost o 63 proc. rok do roku i o 23 proc. względem drugiego kwartału 2017 roku. Bloomberg przewiduje, że w tym roku po raz pierwszy łączna światowa sprzedaż pojazdów elektrycznych i hybrydowych przekroczy próg 1 mln.
 

Źródło: PAP

 

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na LinkedIn
Przypnij na Pinterest
Please reload

Wyróżnione posty

International Automotive Business Meeting 2019

14/06/2019

1/7
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

  • Facebook
  • Twitter Ikona społeczna
  • LinkedIn
  • YouTube

©Copyright 2017-2020 by Forum Elektromobilności. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Zobacz Regulamin oraz politykę Cookies.