top of page

Rynek europejskich elektryków na tle świata

Światowa sprzedaż samochodów elektrycznych wzrosła w trzecim kwartale 2017 roku o 63 proc. Ma to związek z rosnącym popytem na tego typu pojazdy w Chinach – podaje Bloomberg.


Chiny odpowiadały za ponad połowę światowej sprzedaży samochodów elektrycznych w trzecim kwartale bieżącego roku. Lokalny rynek wzrósł dwukrotnie w wyniku prowadzonych przez władze działań zmierzających do obniżenia zanieczyszczenia. Ze względu na subsydia rządowe koszt pojazdów z napędem elektrycznym bywa nawet 40 proc. niższy w porównaniu z samochodami spalinowymi.


Drugim największym rynkiem zbytu pojazdów elektrycznych była Europa, odpowiadająca za 24 proc. zakupów. Trzecie miejsce przypadło Ameryce Północnej.


W minionym kwartale sprzedaż samochodów z napędami elektrycznymi i hybrydowymi przekroczyła 287 tys. pojazdów, co stanowi wzrost o 63 proc. rok do roku i o 23 proc. względem drugiego kwartału 2017 roku. Bloomberg przewiduje, że w tym roku po raz pierwszy łączna światowa sprzedaż pojazdów elektrycznych i hybrydowych przekroczy próg 1 mln.

Źródło: PAP

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum