top of page

Przyszłość sektora motoryzacyjnego w Polsce – najważniejsze spotkanie branży automotive

W dniach 28 – 29 listopada 2017 w Katowicach odbędzie się kluczowe wydarzenie branży automotive w Polsce: International Automotive Business Meeting 2017. W wydarzeniu wezmą przedstawiciele polskich i europejskich władz, a także liderzy oraz eksperci branży samochodowej, którzy wspólnie poszukiwać będą odpowiedzi na pytanie, jak najnowsze trendy elektromobilności wpłyną na kształt polskiego sektora motoryzacyjnego.


International Automotive Business Meeting powstało ze wspólnej inicjatywy Włoskej Izby Handlowo-Przemysłowej La Camera di Commercio e dell’Industria Italiana in Polonia, Europejskiego Stowarzyszenia Dostawców Samochodów CLEPA oraz Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej KISSE i objęte zostało honorowym patronatem Ambasady Włoch w Polsce.


Podczas International Automotive Business Meeting 2017 szeroko omawiane będą zagadnienia związane z przyszłością elektormobilności w Polsce oraz Europie. Osią dyskusji toczącej się podczas wydarzenia będą zmiany w tradycyjnym łańcuchu dostaw dla pojazdów samochodowych, a także to, jak e-mobilność i systemy wspomagania kierowcy będą miały wpływ na sektor motoryzacyjny w najbliższej przyszłości. Szeroko omawiane będą najnowsze trendy i prognozy w branży automotive oraz możliwości ich implementacji w polskiej gospodarce.


Polskę, podobnie jak całą Europę, czeka epoka elektryczności w motoryzacji. W odpowiedzi na to, jak wielkie zmiany czekają sektor motoryzacyjny w Polsce, organizujemy International Automotive Business Meeting 2017. – mówi Piero Cannas, Prezes Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej w Polsce – Chcemy tym samym zainicjować dialog wszystkich stron zaangażowanych w proces przeobrażania się branży. Wydarzenie to będzie wyjątkową okazją do poszerzenia wiedzy o elektromobilności i nowych technologiach oraz znajdowania nowych partnerów biznesowych. Wierzymy, że wymiana opinii i doświadczeń realnie przełoży się na kształt czekających nas zmian w polskim sektorze motoryzacyjnym.


Wśród prelegentów International Automotive Business Meeting pojawią się m.in. Alessandro Coda, Chief Technology Officer Europejskiego Stowarzyszenia Dostawców Samochodów CLEPA, Paweł Wideł, prezes Związku Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych, Jakub Faryś, prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego oraz prezes Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych, Marcin Korolec. Organizatorzy wydarzenia kładą silny nacisk na spotkania B2B i stworzenie płaszczyzny networkingowej z najważniejszymi przedstawicielami branży motoryzacyjnej oraz energetycznej w Polsce i Europie. Do debaty włączą się reprezentanci największych producentów samochodowych na świecie, w tym Enrico Pisino – Head of Research and Innovation FCA Fiat Chrysler Automobiles oraz Prezes Cluster Trasporti Italia 2020.


Więcej informacji oraz szczegółowy program International Automotive Business Meeting 2017 można znaleźć na stronie wydarzenia www.iabm2017.com.


Włoska Izba Handlowo-Przemysłowa w Polsce – La Camera di Commercio e dell’Industria Italiana in Polonia (CCIIP) jest organizacją non-profit uznaną przez Rząd Włoski. Jest oficjalnym reprezentantem największych włoskich inwestorów w Polsce. CCIIP powstała w 1996 roku z inicjatywy grupy włoskich przedsiębiorców i w ciągu 20 lat swojej działalności stała się uznanym i wpływowym środowiskiem biznesowym zrzeszającym ponad 120 członków, zarówno z Włoch, jak i z Polski.


***

Kontakt dla mediów:

Magdalena MikołajczakSenior Account Executive


24/7Communication Sp. z o.o., ul. Świętojerska 5/7, 00-236 Warszawa, Poland Tel: +48 (22) 279 11 00 │ Dir: +48 (22) 279 11 30 │

Mob: +48 530 224 456

magdalena.mikolajczak@247.com.plwww.247.com.plfacebook


INTEGRATED COMMUNICATION. QUALITY. IMPACT. RELATIONS

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum

bottom of page