Ładowanie samochodu elektrycznego szybsze niż tankowanie – możliwe!

12/12/2017

BMW przy współpracy z Porsche, Siemensem i Allego pracuje nad ładowarkami o mocy 450 kW. To dziewięciokrotnie większa moc od dotychczasowych popularnych „szybkich ładowarek” (o mocy 50 kW).

 

Co to oznacza w praktyce? Rozważmy ładowanie baterii o pojemności 33 kWh. Dostarczając moc 450 kW, możemy ją teoretycznie naładować do pełna w niecałe 4,5 min. Teoretycznie, bo nie uwzględniając spowolnienia w końcowej fazie ładowania. W rzeczywistości może to zająć około 6-7 min. I tak nieźle!

 

 

Czy każdy samochód elektryczny będzie mógł korzystać z takiej przyjemności? Niestety nie. Do osiągnięcia tak dużej mocy ładowania potrzebna jest instalacja charakteryzująca się napięciem 900 V. Nowe samochody elektryczne BMW będą więc specjalnie przystosowane do tak szybkich ładowarek.

 

BMW rzuciło wyzwanie innym producentom. Najwyraźniej wyścig do szybkiego ładowania nabiera rozpędu. Wszystko wskazuje na to, że ładowanie w czasie krótszym niż tankowanie benzyny jest nie tylko możliwe, ale pozostaje w perspektywie kilku najbliższych lat.

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na LinkedIn
Przypnij na Pinterest
Please reload

Wyróżnione posty

International Automotive Business Meeting 2019

14/06/2019

1/7
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

  • Facebook
  • Twitter Ikona społeczna
  • LinkedIn
  • YouTube

©Copyright 2017-2020 by Forum Elektromobilności. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Zobacz Regulamin oraz politykę Cookies.