top of page

Elektromobilność w Pałacu Prezydenckim (foto)

W dniu 17 stycznia w Pałacu Prezydenckim odbyła się konferencja „Technologie przyszłości. Elektromobilność” z udziałem Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy. Celem organizowanej w siedzibie głowy państwa konferencji jest inicjowanie dyskusji na temat wyzwań jakie stoją przed polskimi przedsiębiorcami w zakresie elektromobilności, energii wodorowej czy biopaliw.


„Polska jest w stanie wejść w konkurencję z rozwiniętym i bogatym zachodem. Elektromobilność jest bardzo ważna, ponieważ dzisiaj 97% ropy naftowej, z której wytwarzamy benzynę czy inne paliwa służące do poruszania się pojazdów mechanicznych musimy importować. Energię elektryczną możemy wytwarzać na miejscu z takich czy innych źródeł. Jesteśmy samowystarczalni w tym zakresie. Jeżeli weźmiemy pod uwagę, to że mamy 90% węgla kamiennego jaki jest dzisiaj w zasobach europejskich to nie ma wątpliwości, że jesteśmy w stanie wytworzyć energię elektryczną. Mówiąc dzisiaj o elektromobilności, mówimy nie tylko o redukcji zanieczyszczenia powietrza, ale również o rozpędzeniu mechanizmów badań i rozwoju. W najbliższych latach na świecie będą poszukiwane alternatywne źródła zasilania pojazdów elektrycznych, jednak dzisiaj pierwszeństwo w tym zakresie przejmuje energia elektryczna. Jeżeli mamy być Państwem innowacyjnym, którego gospodarka rozwija się dynamicznie musimy produkować w Polsce dobra wysoko przetworzone. Jesteśmy w stanie znaleźć się w gronie najlepszych realizując ambitne zamierzenia gospodarcze” -powiedział Prezydent Andrzej Duda.


Co ciekawe Kancelaria Prezydenta RP zakupiła niedawno samochód elektryczny, co symbolicznie przyczynia się do realizacji planu rozwoju elektromobilności w Polsce. Ponadto Prezydent RP wspiera i promuje za granicą polskie firmy, które tworzą produkty dla elektromobilności. Podczas wizyty w Grecji w listopadzie 2017 roku Prezydent RP zaprezentował autobus elektryczny SolarisBus&Coach i wóz strażacki firmy WISS. Elektromobilność to technologia jutra, a Polska ma dużą szansę dołączyć do grona liderów w tym obszarze.


Wyróżnione posty
Ostatnie posty