top of page

Londyńskie taksówki pojadą z prądem…


Kto nie zna słynnej sylwetki londyńskiej taksówki? Nadchodzą zmiany! Firma London EV Company (LEVC) przekazała do użytkowania pierwszą hybrydową taksówkę TXeCity. Firma twierdzi, że ten model pozwoli kierowcy zaoszczędzić do 600 £ (840 USD) miesięcznie dzięki obniżeniu kosztów paliwa, serwisowania i eksploatacji.

TXeCity jest wyposażony w baterię 31 kWh, która napędza silnik elektryczny o mocy 150 KM. Zapewnia on przyspieszenie do 100 km w 13,2 s i prędkość maksymalną 128 km/h. Taksówka może przejechać nawet 128 km na samej energii elektrycznej.

Gdy poziom naładowania baterii staje się zbyt niski, aktywowany jest turbodoładowany, trzycylindrowy silnik o pojemności 1,5 l w celu doładowania ogniwa. Takie połączenie napędów zapewnia zasięg do 643 km i zużycie paliwa na poziomie 1,3 l/100 km.


Taksówka jest wyposażona w szklany dach panoramiczny i łączność WiFi. Model ma 9-calowy ekran dotykowy systemu informacyjno-rozrywkowego, a także systemy wspomagania kierowcy, takie jak autonomiczne hamowanie awaryjne, ostrzeżenie przed opuszczeniem pasa ruchu i ostrzeżenie przed kolizją.


Wygląd zewnętrzny na szczęście bez zmian.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum

bottom of page