Szósty zmysł segwaya

28/03/2018

Czy wiecie, że konstruktor pierwszego segwaya Dean Kamen opracował go na wzór funkcjonowania zmysłu równowagi w naszym ciele? Mechanizm w segwayu odpowiedzialny za utrzymanie pojazdu i jego użytkownika w odpowiedniej pozycji nazywa się dynamiczną stabilizacją (ang. dynamic stabilization). Pojazdy typu segway są wyposażone w system komputerowy z zaawansowanym oprogramowaniem sterującym, który kieruje działaniem silników elektrycznych. Silniki te są tak skonstruowane, aby mogły poruszać każdym kołem niezależnie, z różną prędkością. Dzięki temu możliwe jest utrzymanie równowagi, jazda w różne strony, a także obracanie się w miejscu.

 

 

Jednym z producentów pojazdów samopoziomujących typu segway jest polska firma VELEX. Oferuje modele do poruszania się po powierzchniach utwardzonych – VELEX CITY, oraz wersję do jazdy w trudniejszym terenie – VELEX OFF-ROAD X1 i VELEX OFF-ROAD X2.

 

Obejrzeć je i przejechać się nimi będzie można przy naszym stoisku elektromobilności w trakcie targów ElectronicsShow w Nadarzynie w dniach 13-15.04.2018. Szczegółowe informacje dla zwiedzających znajdziecie tutaj. Zapraszamy.

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na LinkedIn
Przypnij na Pinterest
Please reload

Wyróżnione posty

International Automotive Business Meeting 2019

14/06/2019

1/7
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

  • Facebook
  • Twitter Ikona społeczna
  • LinkedIn
  • YouTube

©Copyright 2017-2020 by Forum Elektromobilności. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Zobacz Regulamin oraz politykę Cookies.