top of page

Autonomia przyszłości

Samochody elektryczne, wodór, transport autonomiczny – to słowa klucze nadchodzącej ery pojazdów przyszłości. Instytut Transportu Samochodowego w Warszawie zrealizował w 2015 roku projekt HIT-2-Corridors. Jak pisze ITS:


„Celem projektu było stworzenie oraz późniejsza integracja europejskiej sieci infrastrukturalnej służącej wykorzystaniu wodoru jako paliwa w transporcie drogowym i tym samym popularyzacja długodystansowych podróży pojazdami niskoemisyjnymi wykorzystującymi ogniwa paliwowe”.


Jednak to nie wszystko. Największy wkład ITS odbywa się w obrębie prac związanych z rozwojem transportu autonomicznego (samosterujących pojazdów). 8 sierpnia 2017 roku w Jaworznie został podpisany dokument, który pozwoli na kontynuowanie prac przy wdrażaniu autonomizacji pojazdów.


Źródło: http://www.its.waw.pl/10168,pl,ITS-inicjatorem-badan-pojazdow-autonomicznych.html

Źródło: http://www.its.waw.pl/10168,pl,ITS-inicjatorem-badan-pojazdow-autonomicznych.html

Ścisłą współpracę w tym zakresie podjęły Miasto Jaworzno, ITS oraz spółka Comtegra SA.


Jednym z celów wyznaczonych przez ITS w tym obszarze jest również ilościowe zwiększenie udziału pojazdów elektrycznych w rynku.


Więcej informacji na temat podjętej przez podmioty współpracy, można znaleźć tutaj.


Jednocześnie zachęcamy Was do obejrzenia relacji z Międzynarodowej Konferencji Autonomiczna Przyszłość Transportu Drogowego, która odbyła się 19.09.2017 roku w Warszawie w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty