top of page

Czym różni się skuter od motoroweru?

Na co dzień często używamy pojęcia „skuter”, określając nim różne rodzaje jednośladowych pojazdów mechanicznych. Gdy jednak przychodzi moment na rozróżnienie skutera i motoroweru, niejednokrotnie mamy z tym pewien kłopot.


Na czym więc polega różnica?


Zgodnie z Ustawą z dnia 20 czerwca 1997 roku – Prawo o ruchu drogowym motorower to pojazd napędzany silnikiem o pojemności skokowej nie przekraczającej 50 cm i prędkości maksymalnej nie przekraczającej 45 km/h.


Ustawa z kolei nie wprowadza pojęcia „skuter” i nie określa jego parametrów. Skąd więc wzięło się to określenie i do czego się odnosi?


Podobnie jak samochodowy Kombi, czy Hatchback, skuter jest rodzajem nadwozia. Charakteryzuje się posiadaniem rozbudowanego systemu chroniącego użytkownika przed zachlapaniem i silnymi podmuchami wiatru.


Źródło: https://www.facebook.com/jedensladpl/

Źródło: https://www.facebook.com/jedensladpl/

Jeśli nigdy wcześniej nie mieliście okazji prowadzić skutera (w dodatku elektrycznego!), koniecznie wybierzcie się do Warszawy, gdzie w ramach vehicle sharing działa system współdzielonych skuterów elektrycznych JedenŚlad. Aby z niego skorzystać wystarczy aplikacja na smartfona. Jeśli urodziliście się przed 19 stycznia 1995 roku, nie potrzebujecie również prawa jazdy, o czym pisaliśmy tutaj.


Jeśli zaś chcecie dowiedzieć się więcej na temat elektrycznych skuterów sharingowych, koniecznie odwiedźcie nasze stoisko elektromobilności na targach Electronics Show w Nadarzynie w dniach 13-15.04.2018. Zapraszamy.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum

bottom of page