top of page

Szósty zmysł segwaya

Czy wiecie, że konstruktor pierwszego segwaya Dean Kamen opracował go na wzór funkcjonowania zmysłu równowagi w naszym ciele? Mechanizm w segwayu odpowiedzialny za utrzymanie pojazdu i jego użytkownika w odpowiedniej pozycji nazywa się dynamiczną stabilizacją (ang. dynamic stabilization). Pojazdy typu segway są wyposażone w system komputerowy z zaawansowanym oprogramowaniem sterującym, który kieruje działaniem silników elektrycznych. Silniki te są tak skonstruowane, aby mogły poruszać każdym kołem niezależnie, z różną prędkością. Dzięki temu możliwe jest utrzymanie równowagi, jazda w różne strony, a także obracanie się w miejscu.

www.velex.pl

Jednym z producentów pojazdów samopoziomujących typu segway jest polska firma VELEX. Oferuje modele do poruszania się po powierzchniach utwardzonych – VELEX CITY, oraz wersję do jazdy w trudniejszym terenie – VELEX OFF-ROAD X1 i VELEX OFF-ROAD X2.


Obejrzeć je i przejechać się nimi będzie można przy naszym stoisku elektromobilności w trakcie targów ElectronicsShow w Nadarzynie w dniach 13-15.04.2018. Szczegółowe informacje dla zwiedzających znajdziecie tutaj. Zapraszamy.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum