Czy elektryczny napęd wspomagający jest bezpieczny?

29/03/2018

O tym, że elektryczny napęd wspomagający w rowerze pełni wyłącznie funkcję pomocniczą pisaliśmy tutaj. Wiąże się to ściśle z europejską normą PN EN 15194, która określa warunki dopuszczenia e-roweru do ruchu drogowego.

 

Czy jednak rower elektryczny jest w pełni bezpieczny?

 

Przyjrzyjmy się temu, jak powstał elektryczny napęd wspomagający i jakie są jego cechy charakterystyczne na przykładzie rowerów ZasadaBikes. Kluczowy z perspektywy zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa jest przemyślany projekt. Projekt rowerów ZasadaBikes powstał przy współpracy z Instytutem Mechatroniki Politechniki Łódzkiej, gdzie przez 3 lata prowadzono szczegółowe badania w tym zakresie. Każda konstrukcja wyposażona została w system izolacji, zabezpieczony dodatkowo lakierem elektroizolacyjnym. Przewody elektryczne są więc odpowiednio izolowane, a jakość każdego połączenia podlega sprawdzeniu.

 

 Źródło: http://www.zasada-rowery.pl/filetemp/tm4s7nh62z21b463kj2jybn2nymaxt8a/

 

Nie musimy się zatem obawiać przepływającego prądu. Podobnie jak w instalacji domowej, odpowiednio zaprojektowana izolacja zapewni nam wymagane bezpieczeństwo.

 

Nie pozostaje więc nic innego, jak cieszyć się komfortem elektrycznej jazdy.

 

Chcecie zobaczyć, jak to działa? Odwiedźcie nasze stoisko elektromobilności w trakcie targów Electronics Show w Nadarzynie w dniach 13-15.04.2018, gdzie będziecie mogli wypróbować i ocenić rowery elektryczne ZasadaBikes. Szczegółowe informacje dla zwiedzających znajdziecie tutaj. Zapraszamy.

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na LinkedIn
Przypnij na Pinterest
Please reload

Wyróżnione posty

International Automotive Business Meeting 2019

14/06/2019

1/7
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

  • Facebook
  • Twitter Ikona społeczna
  • LinkedIn
  • YouTube

©Copyright 2017-2020 by Forum Elektromobilności. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Zobacz Regulamin oraz politykę Cookies.