top of page

Czy elektryczny napęd wspomagający jest bezpieczny?

O tym, że elektryczny napęd wspomagający w rowerze pełni wyłącznie funkcję pomocniczą pisaliśmy tutaj. Wiąże się to ściśle z europejską normą PN EN 15194, która określa warunki dopuszczenia e-roweru do ruchu drogowego.


Czy jednak rower elektryczny jest w pełni bezpieczny?


Przyjrzyjmy się temu, jak powstał elektryczny napęd wspomagający i jakie są jego cechy charakterystyczne na przykładzie rowerów ZasadaBikes. Kluczowy z perspektywy zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa jest przemyślany projekt. Projekt rowerów ZasadaBikes powstał przy współpracy z Instytutem Mechatroniki Politechniki Łódzkiej, gdzie przez 3 lata prowadzono szczegółowe badania w tym zakresie. Każda konstrukcja wyposażona została w system izolacji, zabezpieczony dodatkowo lakierem elektroizolacyjnym. Przewody elektryczne są więc odpowiednio izolowane, a jakość każdego połączenia podlega sprawdzeniu.


Źródło: http://www.zasada-rowery.pl/filetemp/tm4s7nh62z21b463kj2jybn2nymaxt8a/

Nie musimy się zatem obawiać przepływającego prądu. Podobnie jak w instalacji domowej, odpowiednio zaprojektowana izolacja zapewni nam wymagane bezpieczeństwo.


Nie pozostaje więc nic innego, jak cieszyć się komfortem elektrycznej jazdy.


Chcecie zobaczyć, jak to działa? Odwiedźcie nasze stoisko elektromobilności w trakcie targów Electronics Show w Nadarzynie w dniach 13-15.04.2018, gdzie będziecie mogli wypróbować i ocenić rowery elektryczne ZasadaBikes. Szczegółowe informacje dla zwiedzających znajdziecie tutaj. Zapraszamy.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty