top of page

Nauka jazdy samochodem już od 14 roku życia?

Czy ukończenie 14 lat to dobry moment na rozpoczęcie nauki prowadzenia samochodu? Jeśli wydaje Wam się to nieprawdopodobne, to musimy Was zaskoczyć. Otóż już teraz jest to możliwe. Co więcej, na rynku są dostępne "mini-samochody", tzw. czterokołowce, które można prowadzić już od 14 roku życia. Japoński koncern Nanjing Jiayuan Special Electric Vehicles Manufacture Co., Ltd wypuścił na rynek markę czterokołowców elektrycznych Eidola, a wśród nich model Eidola L6, do którego prowadzenia wymagane jest jedynie posiadanie prawa jazdy AM (dawna karta motorowerowa). Moc jego silnika to 3 kW, a jego maksymalna prędkość wynosi 45 km/h.


Źródło: http://www.eidola.pl/


Na jednym pełnym ładowaniu możemy przejechać około 120 km (dzięki baterii o pojemności 10 kW). Eidola jest również dostępny w wersji L7, natomiast wymaga on posiadania uprawnień minimum B1, a więc możemy go prowadzić mając co najmniej 16 lat. Moc silnika w Eidola L7 to już 7,5 kW, a maksymalna prędkość, jaką może osiągnąć, to 80 km/h.


Doskonałą okazją do obejrzenia na żywo czterokołowców Eidola będzie nasze stoisko elektromobilności na targach ElectronicsShow w Nadarzynie w dniach 13-15.04.2018. Szczegółowe informacje dla zwiedzających znajdziecie tutaj. Zapraszamy.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum

bottom of page