top of page

Stacje ładowania i wyzwania dla projektantów

Jak wpasować stację ładowania w funkcjonującą już infrastrukturę, aby nie stała się przeszkodą i jednocześnie była łatwo dostępna dla każdego? Sam montaż do podłoża może okazać się prosty, ale co w sytuacji, gdy taką stację chcielibyśmy zabudować?


Okazuje się, że dla producentów nie jest to bariera nie do pokonania. Zobaczmy, jak funkcjonują tego typu rozwiązania na przykładzie stacji ładowania EVB firmy PRE Edward Biel. Została ona zaprojektowana również z myślą o potrzebie jej zabudowy. Stacja ładowania EVB tego producenta występuje w pięciu wariantach montażu:

  • wolnostojąca – do 125A (100 kW) DC oraz do 63A ( 43 kW) AC mocowana na betonowej płycie ustojowej, która w łatwy sposób adaptuje się do dowolnego wykończenia ( kostka, bruk, płyta betonowa);

  • nasłupowa do 63A (43 kW) AC – mocowana na słup o dowolnej średnicy;

  • natynkowa do 32A (22 kW) AC – mocowana na ściany za pomocą specjalnie profilowanych uchwytów ukrytych za elewacją obudowy;

  • podtynkowa do 16A (11 kW) AC – małogabarytowa obudowa ukryta we wnęce;

  • podziemna/wysuwna do 32 A (22 kW) AC – ukryta w studni o wysokim IP wykonanej z materiału recyclingowanego, z możliwością każdorazowego wysunięcia obudowy stacji za pomocą siłowników i napędu elektrycznego.


Źródło: http://www.prebiel.pl/wp-content/uploads/2017/05/biel_katalog_evb.pdf

Funkcjonalność przede wszystkim. :)


Więcej o stacjach EVB firmy PRE Edward Biel będziecie można dowiedzieć się przy naszym stoisku elektromobilności w trakcie targów ElectronicsShow w Nadarzynie w dniach 13-15.04.2018. Szczegółowe informacje dla zwiedzających znajdziecie tutaj. Zapraszamy.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty