top of page

Co oznacza skrót EVB widniejący na stacji ładowania?

Zastanawialiście się kiedyś, co oznacza skrót EVB w kontekście ładowania pojazdów elektrycznych? Czy to rodzaj stacji ładowania? A może rodzaj specjalnego tworzywa, które jest wykorzystywane przy ich produkcji? Dziś rozwiewamy te wątpliwości. :)


EVB, to skrót od wyrażenia „Bateria dla pojazdów elektrycznych” (ang. electric-vehicle battery). Zatem EVB, widniejące na stacji ładowania pojazdów, to nic innego jak oznaczenie, iż dana stacja służy właśnie do ładowania baterii pojazdów elektrycznych EV (electric vehicles).


Czy mieliście już okazję zobaczyć takie stacje lub z nich korzystać?


Źródło: http://www.prebiel.pl/evb-stacja-ladowania-pojazdow-elektrycznych/

Źródło: http://www.prebiel.pl/evb-stacja-ladowania-pojazdow-elektrycznych/


Stacje ładowania EV produkuje m.in. firma PRE Edward Biel, która zaproponowała model publicznej stacji ładowania o takiej właśnie nazwie (EVB). Są to stacje szybkiego ładowania dużej mocy, zaprojektowane tak, by jak najoptymalniej skrócić czas ładowania pojazdu (od kilkunastu minut do kilku godzin, w zależności od parametrów użytkowych ładowanej baterii).


Więcej o stacjach EVB firmy PRE Edward Biel będzie można dowiedzieć się przy naszym stoisku elektromobilności w trakcie targów ElectronicsShow w Nadarzynie w dniach 13-15.04.2018. Szczegółowe informacje dla zwiedzających znajdziecie tutaj. Zapraszamy.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum

bottom of page