Hulajnoga elektryczna mocna jak maszt jachtu?

03/04/2018

Czy wiecie czym jest włókno węglowe? Jest to włókno składające się prawie wyłącznie ze struktur węglowych (80-99%). Struktura włókien węglowych charakteryzuje się wysoką wytrzymałością mechaniczną. Mają również dobrą odporność chemiczną oraz są odporne na działanie wysokich temperatur. Do czego są wykorzystywane? Włókna węglowe mają obecnie szerokie zastosowanie przy produkcji masztów jachtów i łodzi wzmacniając ich konstrukcję, a także przy produkcji tkanin termoodpornych i niepalnych.

 

Wiecie, że włókna węglowe używane są również do produkcji elektrycznych hulajnóg? Takie hulajnogi produkuje firma Scoopper z Warszawy, a model hulajnogi, która jest wykonana w całości z włókna węglowego nazywa się Light Carbon Scoopper. Na korzyść wykorzystania włókiem węglowych przy produkcji tego typu pojazdów wpływa również fakt, iż włókna te posiadają zdolność tłumienia drgań.

 

http://scoopper.eu/index.php/pl/produkty/light-carbon-scoopper

 

Pojazdy elektryczne firmy Scoopper będziemy testować na naszym stoisku elektromobilności w trakcie targów ElectronicsShow w Nadarzynie w dniach 13-15.04.2018. Koniecznie do nas dołączcie. Szczegółowe informacje dla zwiedzających znajdziecie tutaj. Zapraszamy.

 

Źródło: http://www.tworzywa.pwr.wroc.pl/pdf/artykuly/article_TSiCh_glass_carbon_fiber.pdf

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na LinkedIn
Przypnij na Pinterest
Please reload

Wyróżnione posty

International Automotive Business Meeting 2019

14/06/2019

1/7
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

  • Facebook
  • Twitter Ikona społeczna
  • LinkedIn
  • YouTube

©Copyright 2017-2019 by Forum Elektromobilności. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Zobacz Regulamin oraz politykę Cookies.