top of page

Hulajnoga elektryczna mocna jak maszt jachtu?

Czy wiecie czym jest włókno węglowe? Jest to włókno składające się prawie wyłącznie ze struktur węglowych (80-99%). Struktura włókien węglowych charakteryzuje się wysoką wytrzymałością mechaniczną. Mają również dobrą odporność chemiczną oraz są odporne na działanie wysokich temperatur. Do czego są wykorzystywane? Włókna węglowe mają obecnie szerokie zastosowanie przy produkcji masztów jachtów i łodzi wzmacniając ich konstrukcję, a także przy produkcji tkanin termoodpornych i niepalnych.


Wiecie, że włókna węglowe używane są również do produkcji elektrycznych hulajnóg? Takie hulajnogi produkuje firma Scoopper z Warszawy, a model hulajnogi, która jest wykonana w całości z włókna węglowego nazywa się Light Carbon Scoopper. Na korzyść wykorzystania włókiem węglowych przy produkcji tego typu pojazdów wpływa również fakt, iż włókna te posiadają zdolność tłumienia drgań.


http://scoopper.eu/index.php/pl/produkty/light-carbon-scoopper


Pojazdy elektryczne firmy Scoopper będziemy testować na naszym stoisku elektromobilności w trakcie targów ElectronicsShow w Nadarzynie w dniach 13-15.04.2018. Koniecznie do nas dołączcie. Szczegółowe informacje dla zwiedzających znajdziecie tutaj. Zapraszamy.


Źródło: http://www.tworzywa.pwr.wroc.pl/pdf/artykuly/article_TSiCh_glass_carbon_fiber.pdf

Wyróżnione posty
Ostatnie posty