top of page

Jak działa aplikacja lokalizująca stacje ładowania?

Wiemy już, że najbliższe stacje ładowania bez problemu odnajdziemy przy pomocy mobilnej aplikacji. Tylko czy aplikacja wskaże nam wystarczająco precyzyjnie typ złącza, jakim dysponują stacje ładowania oraz pozostałe ich parametry? Przyjrzyjmy się temu, jakie informacje możemy uzyskać, korzystając z opcji lokalizowania stacji ładowania EV+.

www.evplus.com.pl

Widzimy na niej nie tylko typ złącza, ale i dostępną ich ilość, a także określone napięcie ładowania. W powyższym przypadku mamy do czynienia ze stacją ładowania prądu przemiennego AC, 3-fazowym 400V o maksymalnym prądzie 32A, Typ 2.


Inicjatorem tego rozwiązania jest firma EV Plus, która wprowadza na polski rynek oparty na chmurze zaawansowany system obsługi stacji ładowania EV o nazwie Charge&Drive. EV Plus wykorzystuje tę technologię do zarządzania stacjami ładowania samochodów elektrycznych wchodzących w skład sieci EV+, która docelowo swoim zasięgiem obejmie obszar całego kraju.


Chcecie dowiedzieć się więcej na temat rozwiązań firmy EV Plus? Koniecznie odwiedźcie nasze stoisko elektromobilności w trakcie targów ElectronicsShow w Nadarzynie w dniach 13-15.04.2018. Szczegółowe informacje dla zwiedzających znajdziecie tutaj. Zapraszamy.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty