Panek CarSharing powiększa znacząco swoją flotę

15/06/2018

Rynek Carsharingu w Polsce wciąż się rozwija, przybywa samochodów i podmiotów, lecz Panek CarSharing robi to w tempie ekspresowymHistoria carsharingu sięga lat 70 ubiegłego wieku w Holandii, gdzie wdrożono współdzielenie się rowerami. Kilka lat później, w tym samym miejscu, carsharing ewoluował do postaci umożliwiającej dzielenie się pojazdami elektrycznymi. Niestety oryginalny pomysł upadł, głównie za sprawą braku wsparcia finansowego, co przełożyło się na rzadką sieć ładowania samochodów elektrycznych, o które system dzielenia się był oparty.

 

Rzeczywistość...

 

Aktualna sytuacja w Polsce, związana z stacjami ładowania, przypomina tą z lat 70 w Holandii - Stacji ładowania jest jeszcze za mało, aby móc stworzyć w pełni elektryczną flotę pojazdów służących do współdzielenia się. Stąd idealnym rozwiązaniem, oczywiście przejściowym, są samochody hybrydowe. Wprawdzie  Carsharing w naszym kraju dopiero funkcjonuje od kilku lat, to można zauważyć jego dynamiczny rozwój, o czym przekonuje nas firma Panek CarSharing.

 

Niesamowita ekspansja

 

Do dotychczasowej warszawskiej floty 300 hybrydowych Yarisów od dzisiaj dołącza 300 kolejnych. Tym samym Panek CarSharing stał się największą flotą carsharingową w Polsce. W sumie 600 aut jest dostępnych z poziomu nowej aplikacji dostępnej w sklepach Google Play i APP Store. Trzeba zaznaczyć, że zaletą współdzielenia się autami firmy Panek, jest możliwość pozostawienia samochodu w dowolnym miejscu (w wyznaczonej strefie). Dodatkowo, w dobie niedawno znowelizowanej ustawy o biokomponentach i biopaliwach, która daje możliwość wprowadzenia stref czystego transportu w miastach, carsharing hybryd może nabrać jeszcze większego znaczenia.

 

Dobre perspektywy

 

Planowana przez PKN Orlen rozbudowa stacji szybkiego ładowania w Polsce, zwiększające się zaangażowanie na tej płaszczyźnie podmiotów prywatnych, spadające ceny samochodów elektrycznych w najbliższych latach oraz strefy czystego transportu, niewątpliwie sprawią, że już niedługo zaczną powstawać pierwsze, w pełni elektryczne floty carsharingu. 

 

 

 

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na LinkedIn
Przypnij na Pinterest
Please reload

Wyróżnione posty

International Automotive Business Meeting 2019

14/06/2019

1/7
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

  • Facebook
  • Twitter Ikona społeczna
  • LinkedIn
  • YouTube

©Copyright 2017-2019 by Forum Elektromobilności. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Zobacz Regulamin oraz politykę Cookies.