top of page

Fastned postawił kolejną stację szybkiego ładowania samochodów elektrycznych o mocy 350 KW


stacja szybkiego ładowania

Holenderska firma Fastned specjalizująca się w szybkich ładowarkach do samochodów elektrycznych, otworzyła swój pierwszy punkt ładowania w Niemczech. Stacja szybkiego ładownia znajduje się na autostradzie A3 w Limburgu i ma kilka ładowarek o mocy 350 KW. Dzięki temu kierowcy elektryków mogą ładować swoje samochody do 100 razy szybciej niż w domu, umożliwiając podróż na duże odległości.


Jedna ze stacji należących do firmy Fastned (źródło:twitter)


Spojrzenie w przyszłość


W ciągu kolejnych najbliższych kilku lat niemieccy producenci samochodów tj. Porsche, Volkswagen, BMW, Audi, Mercedes, wprowadzą w pełni elektryczne samochody, które będą mogły ładować się przy wykorzystaniu tak dużych mocy. To jest główny powód, dla którego Fastned zaczyna współpracę z firmami motoryzacyjnymi, dostawcami i społecznością lokalną, tworząc infrastrukturę niezbędną do ładowania samochodów elektrycznych nowej generacji. Fastned planuje zbudowanie europejskiej sieci 1000 stacji szybkiego ładowania, z czego kilkaset w Niemczech. Stacje znajdują się w ruchliwych miejscach, wzdłuż autostrad, w miastach. Firma ma obecnie 73 punkty robocze w Holandii i przygotowuje się do wprowadzenia swojej sieci do innych krajów, w tym do Wielkiej Brytanii i Belgii. Do końca roku zaplanowano otwarcie 18 stacji ładowania w Niemczech.


Względnie wysoka cena


Problemem na ten moment jest dosyć wysoka opłata za ładowanie. Według najnowszych informacji jego koszt ma wynieść 7,5 Euro za 30 minut. Dodajmy do tego, że aktualnie większość pojazdów nie może być ładowana z mocą 350 KW.


Odnawialna energia


Cała energia elektryczna wykorzystywana do ładowania samochodów pochodzi ze źródeł odnawialnych - tak zapewnia firma Fastned. Ekspansja superszybkich stacji sprawi, że już niedługo, podładowanie akumulatorów umożliwiających przejechanie ponad 500 km, zajmie tylko 15 minut.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum

bottom of page