Solaris wyprodukuje nowy autobus wodorowy

26/06/2018

Oficjalna premiera modelu nowej generacji Solaris Urbino 12 hydrogen nastąpi w 2019 roku. Jest to kolejny pojazd o napędzie alternatywnym, który dołącza do szerokiej oferty polskiej firmy.

 

 

 

 

Solaris Urbino 12 Hydrogen

 

Nowa seria autobusów będzie całkowicie bezemisyjna. Niezbędna energia potrzeba do zasilenia pojazdu będzie pochodzić z wodoru, który zostanie przetworzony w ogniwach paliwowych na prąd elektrycznych. Zastosowanie technologii wodorowej pozwoli na pokonanie aż 350 km na jednym ładowaniu, co w zupełności satysfakcjonuje miejskie przedsiębiorstwa komunikacyjne. Dodatkowo konstruktorzy zadbali o to, aby autobus został wyposażony w małą baterię trakcyjną Solaris High Power o pojemności 29,2 KWh, której celem jest wsparcie ogniwa paliowego podczas największego zapotrzebowania na energię. To nie wszystko, ponieważ pojazd będzie można również naładować poprzez wejście plug - in. Solaris Urbino 12 Hydrogen zabierze na swój pokład o długości 12 metrów nawet 80 pasażerów

 

Autobusy na wodór jeżdżą już od kilku lat

 

Solaris już w 2014 roku dostarczył do Hamburga  pojazdy napędzane wodorowym ogniwem paliwowym. Jednakże, w wyeksportowanych za zachodnią granicę autobusach, głównym źródłem napędu były baterie. W nowych autobusach bateria będzie pełnić tyko funkcję pomocniczą. 

 

Ciekawe rozwiązania technologiczne

 

Nowy Solaris będzie wyposażony w butle magazynujące wodór wykonane z kompozytów, które zostaną umieszczone na jego dachu. Zabieg ten pozwoli na zredukowanie masy zbiorników o 20% w porównaniu z poprzednim modelem. Ponadto zostanie zastosowany system komfortu klimatycznego z pompą ciepła CO2, który pozwoli na wykorzystanie ciepła odpadowego z ogniwa paliwowego. Wszystkie znaki na niebie wskazują, że Solaris z nową wersją autobusu napędzanego wodorowym ogniwem paliwowym, ma szanse stać prawdziwym potentatem w zakresie produkcji autobusów bezemisyjnych.

 

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na LinkedIn
Przypnij na Pinterest
Please reload

Wyróżnione posty

International Automotive Business Meeting 2019

14/06/2019

1/7
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

  • Facebook
  • Twitter Ikona społeczna
  • LinkedIn
  • YouTube

©Copyright 2017-2020 by Forum Elektromobilności. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Zobacz Regulamin oraz politykę Cookies.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now