top of page

Zakład produkujący części akumulatorów wykorzystywanych do pojazdów EV w Nysie.

Belgijska firma Umicore planuje w 2020 roku uruchomienie zakładu produkującego części akumulatorów wykorzystywanych do pojazdów elektrycznych w Nysie. Najistotniejszy składnik baterii tworzonych w tym zakładzie ma być produkowany w Polsce. To pierwsza tego typu fabryka w Europie!

Firma Umicore ma już doświadczenie - posiada 59 zakładów produkcyjnych na świecie. W ich nowej jednostce, położonej w Nysie, będą produkowane katody do akumulatorów litowo-jonowych, wykorzystywanych w branży motoryzacyjnej oraz innych sektorach, w których znajdują zastosowanie systemy magazynowania energii.

Prezes zarządu Umicore - Marc Grynberg podkreśla, że ta inwestycja odegra zasadniczą rolę w zapewnieniu czystej mobilności w Europie i przyczyni się znacząco do spełnienia inicjatywy Unii Europejskiej, która ma na celu propagowanie zrównoważonego rozwoju przemysłu akumulatorowego opartego na zaawansowanych technologiach.

Podczas uroczystości oficjalnego ogłoszenia inwestycji, polska minister przedsiębiorczości i technologii - Jadwiga Emilewicz powiedziała: „Umicore to kolejna firma, która wybrała Polskę na miejsce, w którym chce rozwijać swoje zaawansowane technologie. Na takich inwestycjach szczególnie nam zależy. Rząd stawia na kreację i gospodarkę, która opiera się na nowoczesnych, zaawansowanych technologicznie i perspektywicznych inwestycjach. Stwarzamy dobre warunki do prowadzenie biznesu, poprzez takie rozwiązania legislacyjne jak m.in. Konstytucja Biznesu czy ustawa zmieniająca funkcjonowanie Specjalnych Stref Ekonomicznych. Nowa inwestycja jest doskonałym przykładem, że nasze działania przynoszą efekty i są doceniane przez międzynarodowy biznes.”

Inwestycja zapewni również w Polsce dodatkowe 400 miejsc pracy. A jej wartość na terenie naszego kraju wyniesie ponad 1,38 mld zł. Rozpoczęcie produkcji planowane jest na koniec 2020r.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum

bottom of page