KAWASAKI – to nie tylko motocykl!

15/11/2018

Kawasaki kojarzy się przede wszystkim z motocyklami. Warto jednak wiedzieć, że firma ma szeroki asortyment elektrycznych pojazdów wolnobieżnych. Pod tym logo znajdziemy m.in. hoverboardy, seegway'e, e-rowery, e-deskorolki oraz e-hulajnogi. Wszystkie są w czarno-zielonych barwach.

 

 

 

Kawasaki ma kilka modeli deskorolek elektrycznych. Wśród nich wyróżnić można trzy modele hoverboardów/balance scooterów: KX-PRO 10.0A, KX-CROSS 8.5A, KX-PRO 10.0A. Wszystkie z nich poruszmy, balansując naszym ciałem (pochylając się do przodu, jedziemy do przodu, a pochylając się do tyłu, jedziemy do tyłu lub hamujemy). Przejedziemy na nich około 20 km na pełnej baterii, która ładuje się w 3 h. Prędkość maksymalna, jaką osiągają pojazdy, wynosi od 15 do 20 km/h. W podobny sposób przejedziemy się na seegway’ach Kawasaki KX-ST 10.1 i KX-ST 14.0. Jadąc hoverboardem, manipulujemy stopami, natomiast seegway’e wyposażone są w rączkę, którą należy przechylić w stronę, w którą chcemy skręcić. Seegway’e dysponują nieco większym zasięgiem; przejadą nawet 50 km (model KX-ST 14.0).

 

Ciekawą propozycją Kawasaki jest również deskorolka elektryczna Surfboard KX-SB 6.5. Na niej jedziemy nie przodem, ale bokiem. Po środku deki znajduje się pojedyncze koło napędzane elektrycznie. Tym pojazdem rozpędzimy się do 16 km/h.

 

W ofercie znajdziemy również elektryczną hulajnogę KX-FSKID5.5. Jeździć można na niej nawet 8 h, a rozpędzi się ona do 12 km/h. Jest lekka i składana, zatem można ją zabrać do komunikacji miejskiej lub samochodu, a potem wygodnie się na nią przesiąść.

 

Propozycja firmy na tym się nie kończy! Znajdziemy w niej też różne modele rowerów elektrycznych. W trakcie jazdy będą one pomagać rowerzyście pedałować. Ich wygląd oraz moc będą się różnic w zależności od modelu.

 

 

 

Pojazdy elektryczne Kawasaki będziecie mogli zobaczyć 16-18 listopada w Strefie Elektromobilności w czasie Warsaw Motor Show w PTAK EXPO. Będzie tam okazja do przetestowania niektórych z nich na torze testowym przygotowanym przez FEM.

 

Więcej o tych pojazdach znajdziecie na: https://www.kawasakisklep.pl/pl/elektryczne-pojazdy-c.html

 

 

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na LinkedIn
Przypnij na Pinterest
Please reload

Wyróżnione posty

International Automotive Business Meeting 2019

14/06/2019

1/7
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

  • Facebook
  • Twitter Ikona społeczna
  • LinkedIn
  • YouTube

©Copyright 2017-2020 by Forum Elektromobilności. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Zobacz Regulamin oraz politykę Cookies.