top of page

KAWASAKI – to nie tylko motocykl!

Kawasaki kojarzy się przede wszystkim z motocyklami. Warto jednak wiedzieć, że firma ma szeroki asortyment elektrycznych pojazdów wolnobieżnych. Pod tym logo znajdziemy m.in. hoverboardy, seegway'e, e-rowery, e-deskorolki oraz e-hulajnogi. Wszystkie są w czarno-zielonych barwach.Kawasaki ma kilka modeli deskorolek elektrycznych. Wśród nich wyróżnić można trzy modele hoverboardów/balance scooterów: KX-PRO 10.0A, KX-CROSS 8.5A, KX-PRO 10.0A. Wszystkie z nich poruszmy, balansując naszym ciałem (pochylając się do przodu, jedziemy do przodu, a pochylając się do tyłu, jedziemy do tyłu lub hamujemy). Przejedziemy na nich około 20 km na pełnej baterii, która ładuje się w 3 h. Prędkość maksymalna, jaką osiągają pojazdy, wynosi od 15 do 20 km/h. W podobny sposób przejedziemy się na seegway’ach Kawasaki KX-ST 10.1 i KX-ST 14.0. Jadąc hoverboardem, manipulujemy stopami, natomiast seegway’e wyposażone są w rączkę, którą należy przechylić w stronę, w którą chcemy skręcić. Seegway’e dysponują nieco większym zasięgiem; przejadą nawet 50 km (model KX-ST 14.0).


Ciekawą propozycją Kawasaki jest również deskorolka elektryczna Surfboard KX-SB 6.5. Na niej jedziemy nie przodem, ale bokiem. Po środku deki znajduje się pojedyncze koło napędzane elektrycznie. Tym pojazdem rozpędzimy się do 16 km/h.


W ofercie znajdziemy również elektryczną hulajnogę KX-FSKID5.5. Jeździć można na niej nawet 8 h, a rozpędzi się ona do 12 km/h. Jest lekka i składana, zatem można ją zabrać do komunikacji miejskiej lub samochodu, a potem wygodnie się na nią przesiąść.


Propozycja firmy na tym się nie kończy! Znajdziemy w niej też różne modele rowerów elektrycznych. W trakcie jazdy będą one pomagać rowerzyście pedałować. Ich wygląd oraz moc będą się różnic w zależności od modelu.Pojazdy elektryczne Kawasaki będziecie mogli zobaczyć 16-18 listopada w Strefie Elektromobilności w czasie Warsaw Motor Show w PTAK EXPO. Będzie tam okazja do przetestowania niektórych z nich na torze testowym przygotowanym przez FEM.


Więcej o tych pojazdach znajdziecie na: https://www.kawasakisklep.pl/pl/elektryczne-pojazdy-c.html

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum

bottom of page