top of page

International Automotive Business Meeting

Najważniejsi gracze sektora automotive spotkają się jesienią podczas International Automotive Business Meeting.


Co organizatorzy zaplanowali w tym roku? Znamy już program trzeciej edycji IABM, która odbędzie się 13-14 listopada 2019 roku w hotelu Holiday Inn w Dąbrowie Górniczej.


Program International Automotive Business Meeting składa się z dwóch części: merytorycznej oraz networkingowej.

Pierwszego dnia odbędzie się konferencja poruszająca tematykę światowych trendów w motoryzacji oraz podsumowanie aktualnego stanu wiedzy na temat e-mobility i ADAS na poziomie europejskim. Prezentację na ten temat przedstawi Doradca DG Energy, Samuele Furfari z Komisji Europejskiej. Następnie Anna Moretti z Uniwersytetu Ca’ Foscari w Wenecji opowie o badaniu pt. „Wpływ e-mobility na branżę motoryzacyjną”.

Podczas pierwszej sesji merytorycznej eksperci przedstawią swoje stanowisko na następujące tematy: drogowa mapa elektryfikacji dla samochodów elektrycznych (Paweł Wideł, PSA); globalne partnerstwa dla pojazdów elektrycznych (FCA); łańcuchy dostaw dla pojazdów elektrycznych w Europie Środkowej (HYUNDAI/KIA). Tę cześć zakończy panel dyskusyjny, do którego organizatorzy zaprosili przedstawicieli firm: PSA, FCA, Hyundai, Kia, Nexteer Automotive, Plastic Omnium, ZF.


Tematem przewodnim drugiej sesji będą samochody autonomiczne i przemysłowe innowacje. Prelegenci będą mówili o inwestycjach zagranicznych w segmencie pojazdów elektrycznych i autonomicznych (Adam Małecki, PAiH); innowacyjnych modułach do lekkich samochodów dostawczych (Rafał Olejnik, Fabryka Samochodów Elektrycznych); e-busach z podpodłogowymi akumulatorami; o usługach IT w pojazdach autonomicznych i ich możliwościach (Jarosław Czaja, Autonomous Systems), a także rozwiązaniach z zakresu systemów zarządzania mobilnością i bezpieczeństwa danych w sektorze automotive (Tomasz Romaniuk, Dekra). Sesję zakończy panel dyskusyjny z ekspertami z PAiH, FSE, Autonomous Systems, Nexteer Automotive oraz Dekra.


Do podsumowania konferencji zaproszeni zostali eksperci, którzy aktywnie uczestniczą w tworzeniu nowoczesnych rozwiązań oraz regulacji dla sektora automotive w Polsce: Jakub Faryś, Prezes PZPM (Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego), Marcin Korolec, Prezes FPPE (Fundacja Promocji Pojazdów Elektrycznych), Maciej Mazu, CEO PSPA (Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych), Paweł Wideł, Wiceprezes Konfederacji Lewiatan, Prezes Zarządu Związku Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych.


International Automotive Business Meeting 2019 poprowadzi znany dziennikarz i ekspert motoryzacyjny Włodzimierz Zientarski, który wprowadzi uczestników w poszczególne tematy dyskusji oraz tematykę prezentacji.


Wieczorem uczestnicy będą mieli okazję do networkingu podczas Aperitivo Italiano i Gala Party.
Drugi dzień IABM2019 tradycyjnie już nakierowany będzie na budowanie relacji biznesowych i poszerzanie sieci kontaktów branżowych. Udział w sesjach Speed Business Mixer daje możliwość wymiany biznesowych doświadczeń oraz przedstawienia innym gościom IABM2019 swojej firmy.

Dla zainteresowanych istnieje także możliwość umówienia indywidualnych spotkań B2B oraz spotkań z VIP Buyerami za pomocą specjalnej platformy networkingowej, dostępnej dla uczestników po zarejestrowaniu się na wydarzenie.Szczegółowy program i rejestracja: www.iabmevent.comOrganizatorzy: Włoska Izba Handlowo-Przemysłowa w Polsce, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE), Klaster "Silesia Automotive & Advanced Manufacturing”


Patroni medialni: Anty Radio, Rzeczpospolita, rp.pl, eGospodarka, Eurologistics, Logistyka Produkcji, Magazyn Flota, Top Logistyk, Forum Elektromobilności, log24.pl, logistyczny.com, staleo.pl, zrobotyzowany.pl, Śląski Biznes, Moja Firma


Więcej informacji:

WWW

Facebook

Video


Kontakt dla mediów:

INFINITY PR&MarComm

Aleksandra Gąsowska, E: ola@agencja-infinity.pl T: 793 410 008

Edyta Tęcza, E: edyta@agencja-infinity.pl T: 781 453 985


O International Automotive Business Meeting


International Automotive Business Meeting (IABM) jest elitarnym, dwudniowym spotkaniem sektora motoryzacyjnego, które gromadzi liderów branży i jej ekspertów, producentów samochodów, największych dostawców Tier 1 i 2, przedstawicieli europejskich, polskich i lokalnych władz, instytucji oraz stowarzyszeń branżowych. W wydarzeniu bierze udział ponad 300 przedstawicieli firm z Polski, Europy oraz największych światowych rynków motoryzacyjnych takich jak Chiny, Japonia, Indie oraz Stany Zjednoczone.


IABM dostarcza niezależnej, profesjonalnej i rzetelnej wiedzy na temat sytuacji, jakie zachodzą na rynku motoryzacyjnym w Polsce i na świecie. Celem IABM jest uzyskanie jasnej wizji zmian w sektorze motoryzacyjnym w najbliższej przyszłości i jej wpływu na łańcuch dostaw oraz określenie, w jaki sposób elektromobilność i zaawansowane systemy wspomagania kierowcy będą miały wpływ na rozwój sektora motoryzacyjnego w Polsce i na świecie. IABM jest niepowtarzalną okazją, aby uzyskać szczegółowy wgląd w przemysł motoryzacyjny i nowe technologie z nim związane, a także zbudować sieć kontaktów w branży i pozyskać partnerów

biznesowych.


PROGRAM IABM2019

Prowadzenie: Włodzimierz Zientarsk

13 Listopada 2019

12.30 Rejestracja


13.30 Otwarcie konferencji i powitania instytucjonalne


14.00 Doradca DG Energy, Samuele FURFARI, Komisja Europejska (Aktualny stan wiedzy na temat E-mobility i ADAS na poziomie europejskim)


14.20 Uniwersytet Ca’ Foscari z Wenecji, Anna MORETTI (Badanie: wpływ E-mobility na branżę motoryzacyjną)


14.40 Sesja I – Pojazdy elektryczne


14:40 Grupa PSA – mapa drogowa elektryfikacji – Paweł WIDEŁ, PSA

14:55 Globalne partnerstwo dla pojazdów elektrycznych – FCA (tbc)

15:10 Łańcuchy dostaw dla pojazdów elektrycznych w Europie Środkowej – HYUNDAI (tbc) / KIA (tbc)


15:30 Panel dyskusyjny

Zaproszone firmy: PSA, FCA, Hyundai, Kia, Nexteer Automotive, Plastic Omnium, ZF


16.00 Przerwa kawowa


16.30 Sesja II – Samochody autonomiczne. Innowacje przełomowe


16:35 Inwestycje zagraniczne w segmencie pojazdów elektrycznych i autonomicznych – Adam MAŁECKI, PAiH


16:50 Innowacyjne moduły do lekkich samochodów dostawczych – Rafał OLEJNIK, Fabryka Samochodów Elektrycznych


17:05 E-Bus z podpodłogowymi akumulatorami (tbd)

17:20 Dodatkowe usługi IT w pojazdach autonomicznych i ich możliwości – Jarosław CZAJA, Autonomous Systems


17:35 Rozwiązania z zakresu systemów zarządzania mobilnością i bezpieczeństwa danych w sektorze Automotive – Tomasz ROMANIUK, Dekra


17.50 Panel dyskusyjny

Zaproszone firmy: PAiH, FSE, Autonomous Systems, Nexteer Automotive, Dekra

18:20 Panel dyskusyjny z ekspertami z sektora automotive:

Jakub FARYŚ, Prezes PZPM (Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego)

Marcin KOROLEC, Prezes FPPE (Fundacja Promocji Pojazdów Elektrycznych)

Maciej MAZUR, CEO PSPA (Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych)

Paweł WIDEŁ, Wiceprezes Konfederacji Lewiatan, Prezes Zarządu Związeku Pracodawców Motoryzacji i Artykułów Przemysłowych


19.00 Aperitivo Italiano

20.30 Gala Party


14 Listopada 2019

9.00 Powitanie

9.30 Sesje matchmakingowe: Speed Business Mixer cz. I (10 stołów, 10 osób przy każdym stole, 3 sesje)


10.30 Prezentacje na poszczególne tematy omawiane podczas konferencji

11.30 Sesje matchmakingowe: Speed Business Mixer cz. II (10 stołów, 10 osób przy każdym stole, 3 lub więcej sesji)


13.00 Lunch networkingowy

13.30 Sesje matchmakingowe: B2B spotkania z VIP Buyerami i innymi uczestnikami

18.00 Zakończenie spotkań

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum

bottom of page