top of page

Miasto to jego żywioł

Firmy zajmujące się tzw. dostawą na ostatni kilometr coraz częściej decydują się na elektryfikacje floty swoich pojazdów. Składa się na to wiele czynników. Trendy, nacisk klientów, przepisy prawne, poszukiwania oszczędności.

Dostarczenie towarów i przesyłek pod drzwi klientów, często w dużych zatłoczonych miastach a przy tym rzadko kiedy pokonując więcej niż 100 km w jednej trasie. Jest oto właśnie idealne środowisko dla elektryków. Lepiej niż diesle znoszą ciągłą pracę jazda-postój-jazda, są uprzywilejowane do korzystania z darmowych miejsc parkingowych oraz buspasów i nie zwiększają emisji spalin.

Ciekawą propozycją auta ostatniego kilometra jest Eidola Cargo. Mały dostawczak o zasięgu do 120 km. Sprawdzi się idealnie do rozwożenia posiłków, listów czy w małym przedsiębiorstwie.

Jest on wyposażony w akumulator o pojemności 10 kWh, który naładuje się w pełni w czasie do 6 godz. z gniazdka 230V. Koszt przejechania 100 km to zaledwie ok. 7 zł a dodatkowo można jeździć nimi już od kategorii AM.

Więcej szczegółów o tych małych autach z wielkim potencjałem można dowiedzieć się na stoisku mini-auta.pl podczas Targów Enex. wersją CARGO będzie można się również przejechać na torze pokazowym.

Zobaczcie na zdjęciach jak auta prezentowały się na naszym poprzednim evencie.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum

bottom of page