Defibrylator na stacji ładowania samochodów elektrycznych

24/07/2018

  

W  holenderskim mieście Delft, pierwsza stacja ładowania samochodów elektrycznych została wyposażona w zautomatyzowany defibrylator zewnętrzny (AED) i oficjalnie zaprezentowana mieszkańcom oraz przedstawicielom miasta.

 

 

 Piltożowy projekt w Delft (Evbox)

 

Defibrylator kluczem do ratowania życia ludzkiego 

 

AED są przenośnymi elektronicznymi urządzeniami medycznymi zaprojektowanymi w celu umożliwienia osobom udzielającym pierwszej pomocy (w tym wolontariuszom jedynie z podstawowym szkoleniem), szybką defibrylację poszkodowanych z (nagłym) zatrzymaniem krążenia. Zgodnie z American Heart Association, każdego roku w samych Stanach Zjednoczonych dochodzi do ponad 350 000 zatrzymań krążenia poza szpitalem.

 

W Holandii brakuje publicznych lokalizacji z AED, które byłyby dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Organizacja City AED z siedzibą w Delft, podjęła decyzję o rozpoczęciu działań polegających na wyposażeniu stacji ładowania pojazdów elektrycznych w AED. Wiele holenderskich miast ma dobrą sieć publicznych stacji ładowania, które są zwykle instalowane w łatwo dostępnych i centralnych lokalizacjach ulic.

 

City AED współpracuje z producentem stacji ładujących -  EVBox, aby zrealizować pilotażowy projekt w Delft. EVBox dostarcza i udostępnia wyłącznie infrastrukturę do ładowania samochodów elektrycznych, podczas gdy City AED zarządza defibrylatorem i specjalnym systemem przechowywania oraz jest w pełni odpowiedzialny za jego funkcjonalność, instalację i konserwację. Sam AED działa na wewnętrznej baterii, która nie jest podłączona do jednostki ładującej i zawsze działa niezależnie od niej. Co ważne, organizacja City AED planuje stworzyć dużą krajową sieć defibrylatorów umieszczanych na stacjach ładowania "elektryków".

  

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na LinkedIn
Przypnij na Pinterest
Please reload

Wyróżnione posty

International Automotive Business Meeting 2019

14/06/2019

1/7
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

  • Facebook
  • Twitter Ikona społeczna
  • LinkedIn
  • YouTube

©Copyright 2017-2020 by Forum Elektromobilności. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Zobacz Regulamin oraz politykę Cookies.