Ekspansja elektrycznych taksówek w Szkocji

27/08/2018

Dzięki nowej umowie podpisanej przez Union Motor Company w Edynburgu, taksówki TX eCity firmy London Electric Vehicle Company zaczęły pojawiać się na ulicach stolicy Szkocji. Pierwsza z nich, został niedawno dostarczony do taksówkarza w Edynburgu, Davida McMillana.

 

 

  

Tego typu pojazdy są przyszłością - oferują płynniejszą, wygodniejszą podróż dla pasażerów i przyczynią się do czystszego powietrza w miastach "- powiedział McMillian. "To, że będę finansowo w lepszej sytuacji, to także duży bonus".

 

Mówi się, że przejście na elektryczne taksówki w Szkocji pozwoli zaoszczędzić kierowcy średnio 100 funtów tygodniowo na paliwie, a koszty obsługi zmniejszą się dwukrotnie w interwałach między 19000 km a 40000 km. Raty leasingowe są tylko nieznacznie wyższe niż w przypadku modelu z silnikiem wysokoprężnym - 177 funtów tygodniowo w przypadku nowego samochodu elektrycznego w porównaniu do 167 funtów tygodniowo w przypadku oleju napędowego.


Pan McMillan, który zwykle przejeżdża 140 kilometrów każdego dnia, oszacował, że zaoszczędzi 458 funtów miesięcznie od przejścia na elektryczną taksówkę.

  

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na LinkedIn
Przypnij na Pinterest
Please reload

Wyróżnione posty

International Automotive Business Meeting 2019

14/06/2019

1/7
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

  • Facebook
  • Twitter Ikona społeczna
  • LinkedIn
  • YouTube

©Copyright 2017-2020 by Forum Elektromobilności. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Zobacz Regulamin oraz politykę Cookies.