Elektryczne autobusy Solarisa będą zdiagnozowane zdalnie

16/08/2018

Elektryczne autobusy od Solaris Bus & Coach będą wyposażone w system usprawniający i wspierający rozwiązania diagnostyczne, poprawiający opcje konserwacji i ułatwiający analizę specjalistycznych danych pochodzących z autobusów elektrycznych.

 

 Fot. Solaris

 

Pojazdy elektryczne wyposażone w zdalny system diagnostyczny o nazwie eSConnect pozwolą producentowi stworzyć bazy danych z realnymi informacjami o osiągach, które umożliwią doskonalenie rozwiązań stosowanych przez producenta.

 

Stworzony w celu wspierania obsługi technicznej, system eSConnect może być zainstalowany w każdym pojeździe elektrycznym wyprodukowanym przez Solarisa, również tych już dostarczonych do klientów; niektórzy z nich już zdecydowali się zastosować ten pilotażowy program do swoich flot. Zdalny system eSConnect daje również klientom możliwość pracy z podstawowymi informacjami, które pozwalają zoptymalizować wykorzystanie floty.

 

Gromadzone dane obejmują między innymi informacje na temat pozycji taboru autobusowego w kontekście czasu i lokalizacji, aktualizowany stan baterii, przebieg jakiegokolwiek autobusu elektrycznego w danym czasie, zużycie energii, lub powiadomienia o pełnym naładowaniu wszystkich akumulatorówESConnect pomoże w zdalnej identyfikacji potencjalnych błędów zgłaszanych przez pojazd na panelu kierowcy, monitorowaniu parametrów operacyjnych systemu i generowaniu statystyk.

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na LinkedIn
Przypnij na Pinterest
Please reload

Wyróżnione posty

International Automotive Business Meeting 2019

14/06/2019

1/7
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

  • Facebook
  • Twitter Ikona społeczna
  • LinkedIn
  • YouTube

©Copyright 2017-2020 by Forum Elektromobilności. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Zobacz Regulamin oraz politykę Cookies.