Elektryczny pojazd do wywozu drewna z lasu - T log

17/07/2018

 

Elektromobilność dosięga już niemal każdą dziedzinę naszego życia oraz większość gałęzi transportu. Tym razem w pełni elektryczny i autonomiczny pojazd znalazł zastosowanie w lesie. Szwedzki start - up Einride zaprezentował elektromobilne urządzenie o nazwie T - log, przeznaczone do wywozu drewna z lasu. 

 

 T - log (Einride)

 

Twórcy twierdzą, że T - log jest wstanie pokonać 200 kilometrów na jednym ładowaniu, dzięki akumulatorowi o pojemności 200 kWh. Pojazd będzie poddawany dużym obciążeniom, dlatego maksymalna masa całkowita pojazdu wyniesie 26 ton. Oprócz drewna, samochód może pomieścić 15 palet euro. T - log nie posiada kabiny  kierowcy, ale może być zdalnie sterowany przez operatora, nawet z odległości setek kilometrów, co zapewnia system telemetryczny firmy Phantom Auto. 

 

Brak kabiny kierowcy umożliwia zmniejszenie wymiarów pojazdu, a zarazem zwiększenie ładowności, większą elastyczność, osiągnięcie niższych kosztów produkcji oraz niższych kosztów operacyjnych i zoptymalizowanie zużycia energii. To wszystko sprawia, że T-log może działać wyłącznie na akumulatorach, nawet w trudnych warunkach. Za kontrolowanie pojazdu odpowiada mnóstwo kamer, systemów lidarowych i radarów, które pomagają zapewnić 360-stopniowy widok. Ponadto, obsługa pojazdu na odległość pozwala na znacznie lepsze środowisko pracy, co zostało już potwierdzone w branżach takich jak górnictwo.

 

 

 

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na LinkedIn
Przypnij na Pinterest
Please reload

Wyróżnione posty

International Automotive Business Meeting 2019

14/06/2019

1/7
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

  • Facebook
  • Twitter Ikona społeczna
  • LinkedIn
  • YouTube

©Copyright 2017-2020 by Forum Elektromobilności. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Zobacz Regulamin oraz politykę Cookies.