Energia odnawialna w Samoa będzie stanowić 100 procent, dzięki Tesli

26/07/2018

 

Większość teraz zastanawia się gdzie leży Samoa. Otóż jest to niewielkie państwo położone w centralnej części Oceanii, którego powierzchnia wynosi 2831 kilometrów kwadratowych i zamieszkuje ją nieco ponad 200 000 ludzi. 

 

 

Magazyny energii Tesli 

 

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy Tesla mocna angażowała się w pomoc dla Samoa, polegającą na przejściu z elektrowni napędzanych silnikami wysokoprężnym zasilających państwo, do 100% energii odnawialnej. Dzieje się tak głównie za sprawą rewolucyjnego rozwiązania przechowywania energii w akumulatorach. Rozwiązanie to pomaga małemu wyspiarskiemu państwu, nie tylko  magazynować całą energię odnawialną, ale także poprawiać stabilność sieci w lokalnych zakładach i gospodarstwach.

 

Nowo zainstalowane instalacje magazynujące energię przy elektrowni Fiaga i międzynarodowym porcie lotniczym Faleolo zapewniają przechowywanie 13,6 MWh energii możliwą do wykorzystania w każdej chwili. Dzięki temu Samoa może zintegrować je z farmami słonecznymi, wiatrowymi i wodnymi, co z kolei umożliwia produkcję energii w różnych częściach dnia - np. w godzinach, w których słońce emituje najwięcej energii - do przechowywania i użytkowania w okresach dnia, w których produkcja energii jest niższa, ale zużycie jest wyższe - np. w nocy. Dzięki temu mały kraj wyspiarski w pełni kontroluje w czasie rzeczywistym stabilność sieci, niezawodność i bezpieczeństwo.

 

Energia odnawialna 

 

Ostatecznym celem Samoa jest produkcja energii ze źródeł odnawialnych w 100% do 2025 roku. Z kolei w ciągu ostatnich kilku lat naród przekroczył swoje cele w zakresie produkcji energii odnawialnej i wskaźnik jej produkcji dotarł do poziomu 48%. Zostało to osiągnięte w okresie od lipca 2017 r. Do czerwca 2018 r. 


Podczas gdy aspekt ekologiczny jest najważniejszy w przypadku Samoa, kraj ten zaoszczędzi także mnóstwo pieniędzy każdego roku z powodu zmniejszonego importu ropy. Państwo Oceanii importowało do tej pory miliony litrów ropy rocznie, a w 2012 roku sprowadziło łącznie 95 milionów litrów oleju napędowego, aby wesprzeć swoją sieć energetyczną, głównie z powodu cyklonu Evan, który zniszczył elektrownie wodne. Wraz z przejściem na odnawialne źródła energii Samoa może wydać te pieniądze na edukację, transport i ulepszenia swojej infrastruktury, co jeszcze bardziej poprawi jakość życia jej mieszkańców. 

  

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na LinkedIn
Przypnij na Pinterest
Please reload

Wyróżnione posty

International Automotive Business Meeting 2019

14/06/2019

1/7
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

  • Facebook
  • Twitter Ikona społeczna
  • LinkedIn
  • YouTube

©Copyright 2017-2019 by Forum Elektromobilności. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Zobacz Regulamin oraz politykę Cookies.