Flota 100 taksówek z napędem wodorowym

07/09/2018

 W lipcu francuska firma HYPE, pierwsza na świecie firma taxi wykorzystująca wyłącznie samochody z napędem wodorowym, powiększyła flotę o kolejne 25 pojazdów Toyota Mirai z ogniwami paliwowymi. Po prawie 3 latach na rynku dostawa ta sprawia, że HYPE będzie wykorzystywać 100 pojazdów wodorowych.

 

 

Ponad 6000 sztuk modelu Mirai jest obecnie na drogach całego świata, ale ambicją producenta jest sprzedaż 30 000 pojazdów wodorowych do 2020 roku. We Francji rewolucja wodorowa nabiera tempa. W ramach Narodowego Planu Wykorzystania Wodoru ogłoszonego przez rząd francuski, mobilność w zakresie wodoru została uznana za kluczowy element tej inicjatywy.


Inicjatywa ta jest częścią projektu ZEFER (zeroemisyjne floty pojazdów wprowadzane na rynek europejski). W ramach niego zostanie wdrożonych 180 pojazdów napędzanych wodorowymi ogniwami paliwowymi, które będą wykorzystywane jako taksówki, pojazdy prywatne i samochody policyjne w Paryżu, Brukseli i Londynie. HYPE przyspiesza wdrażanie celów projektu w Paryżu, z zamiarem uruchomienia podobnej usługi w Brukseli pod koniec 2018 r.

  

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na LinkedIn
Przypnij na Pinterest
Please reload

Wyróżnione posty

International Automotive Business Meeting 2019

14/06/2019

1/7
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

  • Facebook
  • Twitter Ikona społeczna
  • LinkedIn
  • YouTube

©Copyright 2017-2020 by Forum Elektromobilności. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Zobacz Regulamin oraz politykę Cookies.