Gigantyczny kontrakt BYD na elektryczne autobusy

25/07/2018

  

BYD dał pozytywny sygnał swoim inwestorom oświadczając, iż wygrał dwa duże przetargi na dostawy ponad 4000 autobusów elektrycznych w Chinach. Skala zmówienia jasno pokazuje tempo rozwoju elektromobilności w Państwie Środka. 

 

                                                                                      elektryczny autobus BYD

 

Chiński producent dostarczy dokładnie 4437 elektrycznych autobusów. Firma dostarczy modele o różnych rozmiarach w zakresie od 8 do 12 metrów. Łączna wartość obu kontraktów wynosi około 5,52 miliarda juanów (700 milionów euro). 

 

BYD zbiera również zamówienia z Europy i Ameryki Północnej. Przewoźnik publiczny Nobina zamówił 24 elektryczne autobusy BYD do użytku w szwedzkiej prowincji Södermanland, gdzie prawdopodobnie zaczną być eksploatowane latem 2019 roku. Nobina już korzysta z autobusów BYD w Ęngelholm i Oslo, ale zamówiła jeszcze więcej pojazdów dla komunikacji miejskiej w okolicy Nortällje, Landskrona i Oslo. Ponadto Toronto Transit Commission (TTC), największy operator transportu publicznego w Kanadzie, zamówił kolejne dziesięć autobusów elektrycznych BYD, w połączeniu z opcją rozszerzenia zamówienia na kolejne 30.

  

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na LinkedIn
Przypnij na Pinterest
Please reload

Wyróżnione posty

International Automotive Business Meeting 2019

14/06/2019

1/7
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

  • Facebook
  • Twitter Ikona społeczna
  • LinkedIn
  • YouTube

©Copyright 2017-2020 by Forum Elektromobilności. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Zobacz Regulamin oraz politykę Cookies.