Mecalac e12 - elektryczna koparka

10/08/2018

  

Ekspansja rozwiązań elektromobilnych odbywa się w zawrotnym tempie, czego dowodem jest kolejny interesujący pojazd elektryczny - pierwsza na świecie kompaktowa elektryczna koparka kołowa Mecalac e12. Koparka powstała we współpracy francuskiego producenta Mecalac i frimą Dana, która dostarcza elektryczne układy napędowe. Na początku 2018 roku Mecalac zdobył nagrodę "Energy Transition Award".

 


Pojazd bazuje na konwencjonalnym modelu Mecalac 12MTX, ale jest wyposażony w dwa silniki elektryczne z napędem na wszystkie koła i akumulator LiFePO4 (litowo-żelazowo-fosforanowy), który pozwala na trzy razy więcej cykli ładowania, zapewniając lepszą żywotność niż klasyczne akumulatory i pełne bezpieczeństwo, bez ryzyka pożaru i wycieku elektrolitu. Akumulator o mocy 146 kWh zapewnia 8 godzin pracy, a czas ładowania wynosi 7 godzin.

 

 

Dana ma długą historię rozwoju systemów napędowych do pojazdów hybrydowych i elektrycznych. Firma oferuje również opatentowane baterie i elektroniczne technologie chłodzenia, a także technologię ogniw paliwowych. 

 

  

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na LinkedIn
Przypnij na Pinterest
Please reload

Wyróżnione posty

International Automotive Business Meeting 2019

14/06/2019

1/7
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

  • Facebook
  • Twitter Ikona społeczna
  • LinkedIn
  • YouTube

©Copyright 2017-2020 by Forum Elektromobilności. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Zobacz Regulamin oraz politykę Cookies.