Mega fabryka Tesli w Chinach

12/07/2018

  

Tesla podpisała wstępną umowę z władzami Szanghaju w celu budowy kolejnej mega fabryki. Nowy obiekt oficjalnie nazwano Gigafactory 3 i będzie zlokalizowany w Lingang, w pobliżu strefy wolnego handlu w Szanghaju.

 Fabryka tesli (Tesla)
 

Tesla spodziewa się, że budowa rozpocznie się w najbliższej przyszłości po tym, jak firma uzyska wszystkie niezbędne zgody i pozwolenia. Od tego czasu upłynie mniej więcej dwa lata, zanim firma Elona Muska zacznie produkować pojazdy, a następnie kolejne dwa do trzech lat, zanim fabryka zostanie w pełni rozwinięta, aby mogła produkować 500 000 pojazdów rocznie dla chińskich klientów.

 

Współpraca na tle wojny handlowej

 

Zgodnie z umową obie strony skoncentrują swoją współpracę na wspólnym promowaniu innowacji technologicznych i rozwoju przemysłu, gdzie Szanghaj będzie silnie wspierać Teslę. W związku z tym oczekuje się, że Tesla zoptymalizuje działania w zakresie badań i rozwoju, produkcji oraz sprzedaży, które przyczynią się do jej globalnego sukcesu. Jest to sytuacja typu win - win, dodatkowo zwiększająca pozycję Szanghaju jako światowej klasy centrum produkcji samochodów.

  
Ogłoszenie tej decyzji następuje zaledwie kilka dni po tym, jak Tesla podwyższyła swoje ceny samochodów w Chinach o 20 procent, dzięki zmianom w podatkach wprowadzonym przez władze lokalne,  w odwecie za dodatkowe taryfy nałożone na chińskie produkty przez Stany Zjednoczone. 

  

 

  

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na LinkedIn
Przypnij na Pinterest
Please reload

Wyróżnione posty

International Automotive Business Meeting 2019

14/06/2019

1/7
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

  • Facebook
  • Twitter Ikona społeczna
  • LinkedIn
  • YouTube

©Copyright 2017-2020 by Forum Elektromobilności. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Zobacz Regulamin oraz politykę Cookies.