Microlino - nowy elektryczny mikrosamochód do miasta

03/08/2018

  Na rynku mikrosamochodów pojawił się nowy pojazd - Microlino, który jest gotowy do jazdy po ulicach Europy, otrzymując w tym tygodniu unijną homologację.

 

Samochód wygląda co najmniej dziwnie i intrygująco, ale jak mówią twórcy "Celem było stworzenie pojazdu zainspirowanego samochodami typu "bubble cars" z lat 50,  z nowoczesnymi technologiami i konstrukcją. Ponadto powinien być ekologiczny w produkcji i podczas użytkowania."

 

Microlino przeznaczony jest dla maksymalnie dwóch osób. Ciężar własny samochodu wynosi 450 kg, zasięg 120 lub 215 kilometrów (większy akumulator), a maksymalna prędkość 90 km/h, co jest wystarczające dla poruszania się w środowisku miejskim. Mając zaledwie 2,4 metra długości, Microlino jest idealny do parkowania poprzecznego. Z kolei frontowe wejście umożliwia wyjście bezpośrednio na chodnik. Cena sprzedaży wynosi około 12 000 euro. Microlino można naładować przez dowolne konwencjonalne gniazdko elektryczne w ciągu czterech godzin, ze złączem typu 2 w ciągu zaledwie godziny. 


Prototyp powstawał w okresie od sierpnia 2015 r. do stycznia 2016 r. Po raz pierwszy zaprezentowano go na targach motoryzacyjnych w Genewie. Łącznie od lutego 2016 r. złożono ponad 6300 rezerwacji. Pierwsi chętni wsiądą za kółko Microlino pod koniec września bieżącego roku.

  

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na LinkedIn
Przypnij na Pinterest
Please reload

Wyróżnione posty

International Automotive Business Meeting 2019

14/06/2019

1/7
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

  • Facebook
  • Twitter Ikona społeczna
  • LinkedIn
  • YouTube

©Copyright 2017-2019 by Forum Elektromobilności. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Zobacz Regulamin oraz politykę Cookies.