Nowa seria elektrycznych samochodów ciężarowych Renault

16/07/2018

 

Modele Renault Master Z.E., Renault Truck D Z.E. i Renault Truck D Wide Z.E z zakresem masy całkowitej od 3,5 t do 26 t, idealnie wkomponują się w klimat miejskich ulic.  Renault Truck D i Renault Truck D Wide Z.E będą produkowane w fabryce samochodów ciężarowych Renault w Blainville-sur-Orne i wejdą na rynek w 2019 roku. Z kolei Renault Master Z.E. będzie dostępny już we wrześniu. 

 

 Nowe pojazdy elektryczne Renault (Renault)

 

Renault Master Z.E 

 

Jak wcześniej pisaliśmy, model zostanie wypuszczony na rynek we wrześniu 2018 roku. Elektryczna konstrukcja tego vana idealnie nadaje się do ostatniej części łańcucha dostaw oraz zapewnia bezproblemowy dostęp do ciasnych obszarów śródmiejskich, nawet tych z większymi ograniczeniami w ruchu. Akumulator tego całkowicie elektrycznego pojazdu dostawczego o mocy 57 kW ładuje się sześć godzin za pomocą 7-kilowatowej ładowarki typu Wallbox. Czas ładowania mógłby być krótszy, ale producent nie wspomina o możliwości szybkiego ładowania prądem stałym. Samochodem Renault Master Z.E nie rozwiniemy zawrotnych prędkości, gdyż pojazd osiągnie maksymalnie 100 km/h. Z kolei rzeczywisty zasięg operacyjny wyniesie 120 km. 

 

Objętość załadunkowa jest taka sama jak w przypadku modelu Renault Master z konwencjonalnym silnikiem, co zostało osiągnięte poprzez zamontowanie akumulatorów pod przednimi siedzeniami. Seria Master Z.E. obejmuje sześć wariantów zaprojektowanych tak, aby spełnić wszystkie wymagania dostawców pracujących w środowisku miejskim. 

 

Renault Truck D i Renault Truck D Wide Z.E.

 

W nowej ofercie producenta znalazła się specjalnie zaprojektowana wersja 16 tonowa Renault Truck D Z.E, która będzie idealnie sprawdzać się w miejskim środowisku, jak również w przypadku dostaw wymagających kontrolowania temperatury (chłodnie). To nie wszystko, ponieważ francuski producent przygotował wersję rozszerzoną modelu - Renault Truck D Wide Z.E. o masie całkowitej pojazdu 26 t, która została dostosowana do wywozu śmieci.

 

Lżejszy wariant Renault z akumulatorem o mocy 185 kW ma rzeczywisty zasięg działania do 300 km, w zależności od użytkowania i konfiguracji akumulatora. Cięższy model z ogniwami o mocy 370  kW, zapewni pracę pojazdu na dystansie około 200 kilometrów. Ponadto, klient będzie mógł sam skonfigurować zamówiony samochód, aby jak najlepiej pasował do jego potrzeb.

 

Dzięki szybkiemu ładowaniu prądem stałym, akumulatory litowo-jonowe Renault Trucks D Z.E. i Renault Trucks D Wide Z.E., mogą być w pełni naładowane w ciągu jednej lub dwóch godzin za pośrednictwem złącza Combo CCS o mocy 150 kW. W przypadku ładowania prądem zmiennym przez noc, czas pełnego naładowania akumulatora 300 kWh wynosi 12 godzin. W takiej sytuacji, trójfazowe gniazdko przemysłowe 380V 32A jest całkowicie wystarczające.

 

 

 

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na LinkedIn
Przypnij na Pinterest
Please reload

Wyróżnione posty

International Automotive Business Meeting 2019

14/06/2019

1/7
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

  • Facebook
  • Twitter Ikona społeczna
  • LinkedIn
  • YouTube

©Copyright 2017-2019 by Forum Elektromobilności. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Zobacz Regulamin oraz politykę Cookies.