Porsche zasypane zamówieniami na model Taycan

20/07/2018

Porsche otworzyło niedawno książkę zamówień dla modelu Taycan (wcześniej jako koncepcja Mission E), swojego pierwszego samochodu elektrycznego. Niemiecki producent samochodów premium twierdzi, że już gromadzi mnóstwo rezerwacji na kilku rynkach, choć nie podaje liczb i otrzymuje fantastyczną reakcję od klientów, którzy nie widzieli jeszcze wersji produkcyjnej samochodu.

 

 Porsche Taycan (Porsche)

 

Konkurencja dla Tesli

 

Często występują duże różnice między koncepcjami, a samochodami produkcyjnymi. W tym przypadku Porsche twierdzi, że Taycan będzie dość podobny do koncepcji  Mission E. Model do tego stopnia rozpala zmysły klientów, że rozmawiają oni z dealerami Porsche pytając, jak dostać się na szczyt listy zamówień i prosząc o dostęp do dodatkowych informacji. Porsche Taycan, uważany za konkurenta Tesli Model S ma zostać zaprezentowany w 2019 r., a produkcja zaplanowana jest na 2020 r.

 

Porsche Taycan

 

Taycan będzie posiadać 600 koni mechanicznych (447 kilowatów) i zdolność przyspieszenia do 100 km/h w czasie znacznie poniżej 3,5 sekundy oraz w mniej niż 12 sekund do 200 km/h. Wszystko to sprawi, że Porsche Taycan będzie potężną maszyną, szczególnie na torze Nürburgring, gdzie wielokrotnie testowano go. Porsche z wyprzedzeniem stawia swoje ultraszybka ładowarki o napięciu 800 woltów, które naładują akumulator do 80 procent w zaledwie 15 minut. Na jednym ładowaniu pojazd osiągnie około 450 kilometrów. Porsche wyraźnie dało do zrozumienia, że Taycan będzie wyceniony jak Panamera w wersji podstawowej, stąd wydaje się, że cena powinna wynieść około 85 000 dolarów. Dla porównania Tesla Model S, z którym przyjdzie konkurować producentowi z Niemiec wynosi 69 500 dolarów.

 

 

 

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na LinkedIn
Przypnij na Pinterest
Please reload

Wyróżnione posty

International Automotive Business Meeting 2019

14/06/2019

1/7
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

  • Facebook
  • Twitter Ikona społeczna
  • LinkedIn
  • YouTube

©Copyright 2017-2019 by Forum Elektromobilności. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Zobacz Regulamin oraz politykę Cookies.