Q - Yacht Elektryczny jacht, czyli Tesla mórz

27/08/2018

  

Napęd elektryczny powoli wkracza na większe łodzie i podobnie jak w przemyśle samochodowym, zaczyna się od produktów klasy premium. Q-Yachts wskakuje na pokład z całkowicie elektrycznym jachtem Q30. Fiński startup twierdzi, że stanie się "Teslą mórz".

 

 

Model Q30 jest wyposażony w akumulator o mocy 30 kWh lub 60 kWh do 42 lub 80, który pozwala osiągnąć zasięg od 77 do 150 kilometrów.  Prędkości rejsowa wynosi 9 węzłów (16,5 km/h ), a prędkość maksymalna 15 węzłów (27,8 km/h). Silniki elektryczne o mocy 20 kW są dostarczane przez Oceanvolt.

 

 
Janne Kjellman, założyciel Q-Yachts, spędził wiele lat nad opracowaniem jachtu, który działałby w trybie ultra cichym i ostatecznie udało się. Elektryczny jacht miał premierę kilka miesięcy temu, a teraz realizowane są  pierwsze dostawy. Dwóch pierwszych właścicieli, Jens i Jare podzieliło się krótkim filmikiem:

 

  

 

Firma twierdzi, że podjęte wysiłki były i są inspirowane przez Tesle. Odkąd Jare i Jens wybrali się na pierwszą próbną jazdę, było jasne, że wyjątkowa koncepcja Q-Yachts i oszałamiający wygląd Q30 to coś, co naprawdę przemawia do szerszej publiczności, niż tylko tradycyjna łódź. Dlatego celem Q-Yachts jest osiągnięcie pozycji rynkowej, takiej jak Tesla na rynku samochodów elektrycznych. Stąd określenie "Tesla mórz".

 


Niestety, założyciele startupu nie dostarczyli informacji o cenach i dostępności rynkowej poza wiadomością o zrealizowaniu pierwszej dostawy  w Finlandii.

 

 

 

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na LinkedIn
Przypnij na Pinterest
Please reload

Wyróżnione posty

International Automotive Business Meeting 2019

14/06/2019

1/7
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

  • Facebook
  • Twitter Ikona społeczna
  • LinkedIn
  • YouTube

©Copyright 2017-2020 by Forum Elektromobilności. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Zobacz Regulamin oraz politykę Cookies.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now