Rowery elektryczne będą wspierać patrolowanie granic Norwegii

20/08/2018

Większa część 196-kilometrowej granicy norwesko-rosyjskiej przebiega przez trudny teren wzdłuż brzegów rzeki Pasvik i Grense Jakobselv oraz przez odległe góry daleko od normalnych dróg.

 

Garnizon Sør-Varanger (GSV) od 15 lat patroluje granicę sześciokołowymi pojazdami terenowymi w okresie letnim i skuterami śnieżnymi w zimie. Problemem jest wielkość i waga, nie mówiąc już o przewidywalności, jaką wywołuje głośny sześciokołowiec, szukając nielegalnej działalności na pograniczu. W związku z tym, żołnierze testują rowery elektryczne, nie tylko ze względu emisję szkodliwych gazów, ekologiczny wizerunek, ale także ze względu praktyczne i taktyczne korzyści.

 

Żołnierze zadowoleni z elektrycznych rowerów 

 

Aktualnie sprawdzane są techniczne właściwości rowerów i ich dopasowanie do koncepcji straży granicznej. Norwegia ma długą granicę do patrolowania, a takie środki transportu mogą obejmować duże obszary i poruszać się względnie szybko. Elektryczne rowery terenowe są obecnie testowane i mimo pozytywnych doświadczeń, dowódca garnizonu wątpi, że rowery zastąpią wszystkie inne środki transportu straży granicznej i podkreśla, że to nie będzie pojazd, który mógłby być użyty do wszystkich codziennych zadań wykonywanych przez strażników granicznych.

 

Jednakże, wiele wskazuje na to, iż rower elektryczny stanie się jednym z wielu środków transportu w pracy pograniczników, bo jak dodaje dowódca GSV "zauważalne jest znaczne zmniejszenie hałasu, a już zebrane doświadczenia są takie, że zarówno ludzie, jak i zwierzęta są bardzo zaskoczeni, gdy nagle zbliżamy się do nich w obszarach przygranicznych"


Rowery elektryczne poruszają się płynnie po nierównym terenie. Ponadto, w przeciwieństwie do quadów z sześcioma kołami, pozostawiają niewiele śladów. Takie rozwiązanie na pewno poprawi bezpieczeństwo granicy z Rosją, gdzie zauważono znaczny wzrost nielegalnych prób przekroczenia granicy przez imigrantów. 

  

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na LinkedIn
Przypnij na Pinterest
Please reload

Wyróżnione posty

International Automotive Business Meeting 2019

14/06/2019

1/7
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

  • Facebook
  • Twitter Ikona społeczna
  • LinkedIn
  • YouTube

©Copyright 2017-2020 by Forum Elektromobilności. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Zobacz Regulamin oraz politykę Cookies.