Samochody elektryczne w Szwecji z rekordową liczbą rejestracji

23/08/2018

  

Lipiec był rekordowym miesiącem jeśli chodzi o rejestrację samochodów elektrycznych w Szwecji. Za tym wzrostem leży z pewnością mowy system dopłat "bonus-malus", który zawiera 60000 koron (24444 zł) dopłaty do zakupu auta elektrycznego.

 

 

W zeszłym miesiącu zarejestrowano 2171 samochodów elektrycznych, co stanowi wzrost o 115 procent w porównaniu do lipca w zeszłym roku wg. Elbilsstatistik.se. Ponad połowa to hybrydy Kia Niro, Kia Optima, Volkswagen Passat. Dzięki "bonus-malus" i wzrostem zainteresowania zakupem elektrycznych samochodów przewidywane są nowe rekordy już jesienią. Obecnie zarejestrowanych jest ponad 58000 samochodów ładowanych elektrycznie, a publicznych stacji ładowania jest 1400 z 5500 miejscami ładowania co daje wynik 11 samochodów na jedno miejsce.


Kiedy rośnie liczba samochodów elektrycznych, ważne jest, aby dostęp do stacji ładowania był również na bieżąco uwzględniany. Nawet gminy i firmy, które już zbudowały stacje ładowania, muszą ocenić, czy nadszedł czas, aby zbudować więcej stanowisk, ponieważ branża elektromobilności cechuje się dużą dynamiką rozwoju. Bez odpowiedniego pokrycia kraju stacjami ładowania pojazdów elektrycznych, przejście na samochody elektryczne będzie znacznie utrudnione.

  

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na LinkedIn
Przypnij na Pinterest
Please reload

Wyróżnione posty

International Automotive Business Meeting 2019

14/06/2019

1/7
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

  • Facebook
  • Twitter Ikona społeczna
  • LinkedIn
  • YouTube

©Copyright 2017-2020 by Forum Elektromobilności. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Zobacz Regulamin oraz politykę Cookies.