Superszybkie ładowarki od ABB dla IONITY

02/07/2018

IONITY wybrało koncern ABB jako głównego partnera technologicznego i dostawcę. Ładowarki elektryczne Terra High Power firmy ABB zostały uruchomione na autostradzie A2 w Szwajcarii.

 

 Stacja ładowania Ionity (Źródło: Twitter/Lonity)

Plany

 

Ionity planuje zbudować sieć stacji obsługujących elektryczne samochody w całej Europie, tak aby podróż elektrykami na długie dystanse była równie komfortowa, co w przypadku samochodów napędzanych paliwami konwencjonalnymi. Pilotażowy projekt w pobliżu Lucerny, zawiera sześć najnowocześniejszych szybkich ładowarek ABB, Terra HP. Ładowarki o mocy 350 kW mogą naładować akumulator na kolejne 200 kilometrów w zaledwie 8 minut. Do 2020 roku, Ionity planuje eksploatacje sieci około 400 szybkich stacji ładowania w 24 krajach Europy.

 

Długa historia ABB

 

Ionity jest wspólnym przedsięwzięciem BMW, Daimlera, Forda, Volkswagena, Audi i Porsche. Po udanych początkowych instalacjach stacji ładowania, firma ABB została wybrana jako główny dostawca technologi. Koncern ABB stał się synonimem przełamywania barier w transporcie elektrycznym podczas swojej 130 letniej historii. Aktualnie jest światowym liderem w dziedzinie systemów ładowania DC dla pojazdów elektrycznych. Obecnie 7000 ładowarek prądu stałego uzupełnia akumulatory w ponad 60 krajach.

 

ładowarki Terra HP w USA

 

Ionity ma ambitne plany kształtować rynek sieci ładowania w Europie i poza nią. W Stanach Zjednoczonych firma ABB została wybrana jako dostawca ładowarek Terra HP do wdrażanego projektu "Electrify America", który zakłada rozmieszczenie setki stacji ładujących w 17 metropoliach i wzdłuż największych dróg łączących  duże miasta. 

 

System chłodzenia

 

ładowarki Terra HP na stacji Ionity są pierwszymi w Europie, które posiadają kable chłodzone cieczą. Urządzenia te jako format ładowania wykorzystują CCS, jeden z głównych standardów. oraz standard szybkiego ładowania CHAdeMO DCPierwsza stacja pilotażowa w Szwajcarii została zaplanowana, zaprojektowana i zbudowana przez Alpiq, wiodącą szwajcarską firmę energetyczną i jednego z największych dostawców usług energetycznych w Unii Europejskiej. 

 

 

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na LinkedIn
Przypnij na Pinterest
Please reload

Wyróżnione posty

International Automotive Business Meeting 2019

14/06/2019

1/7
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

  • Facebook
  • Twitter Ikona społeczna
  • LinkedIn
  • YouTube

©Copyright 2017-2020 by Forum Elektromobilności. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Zobacz Regulamin oraz politykę Cookies.