W pełni elektryczny autonomiczny pojazd miejski na ulicach Québecku

17/08/2018

Kanadyjskie miasto Quebec, organizuje długoterminowy projekt demonstracyjny mający na celu promocję elektrycznego autonomicznego miejskiego pojazdu, który po raz pierwszy zostanie wykorzystany na drogach publicznych w Kanadzie.

 

 Fot. Navay

 

Pojazd krótkobieżny posiada baterię o pojemności 33 kWh, która zapewnia ciągłą jazdę przez 9 godzin i prędkość maksymalną równą 25 km/h, a na pokładzie zmieści się 15 pasażerów. Dzięki temu, autonomiczny elektryczny pojazd NAVYA ułatwia podróżowanie i promuje korzystanie z transportu publicznego w miejscach, gdzie komunikacja miejska jest słabiej rozwinięta. Celem projektu, oprócz dodatkowych opcji transportowych, jest przyczynienie się do rozwoju autonomicznej technologii transportowej.

 

Od września autonomiczny pojazd zapewni mieszkańcom bezpłatny transport m.in. przez park André-J.Côté oraz wzdłuż Montcalm Boulevard North. Przystanki obejmują ratusz, rezydencję Chartwella Le Montcalm i kilka firm. Operator będzie na pokładzie pojazdu przez cały okres trwania projektu, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania, które mogą mieć użytkownicy. Operator ten będzie również w stanie przejąć kontrolę nad pojazdem w razie potrzeby. Projekt będzie realizowany przez całą jesień, do czasu nadejścia zimowych warunków pogodowych. Następnie rozpocznie się faza eksperymentalna, bez pasażerów, mająca za zadanie sprawdzić pracę pojazdu elektrycznego podczas zimy.

 

 

Producent NAVYA projektuje, produkuje i sprzedaje autonomiczne elektryczne pojazdy, które łączą wiele nowoczesnych technologi. NAVYA ma w ofercie dwa autonomiczne pojazdy: Autonom Shuttle, wprowadzony na rynek we wrześniu 2015 r., których ponad 100 wyprodukowano do dnia dzisiejszego, a 89 sprzedano w 17 krajach oraz Autonom Cab, który miał premierę w listopadzie 2017 r. 

 

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na LinkedIn
Przypnij na Pinterest
Please reload

Wyróżnione posty

International Automotive Business Meeting 2019

14/06/2019

1/7
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

  • Facebook
  • Twitter Ikona społeczna
  • LinkedIn
  • YouTube

©Copyright 2017-2019 by Forum Elektromobilności. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Zobacz Regulamin oraz politykę Cookies.