Zawody SmartMoto Challenge i Festiwal Elektromobilności

21/08/2018

SmartMoto Challenge to prestiżowe, międzynarodowe zawody motocykli elektrycznych organizowane w Barcelonie i Moskwie. W sierpniu tego roku Politechnika Wrocławska we współpracy z Kołem Naukowym Pojazdów i Robotów Mobilnych również podjęła się organizacji wydarzenia we Wrocławiu. Rywalizują na nich ze sobą uczelnie z całego świata, które projektują i budują motocykl elektryczny od podstaw. W ramach wydarzenia, które w tym roku odbędzie się po raz pierwszy w Polsce, będzie miał miejsce dwudniowy Festiwal Elektromobilności.

 

 

 

Festiwal elektromobilności 

 

W trakcie trwania zawodów na kampusie Politechniki Wrocławskiej odbędzie się dwudniowy Festiwal Elektromobilności współorganizowany z Centrum Wiedzy i Informacji Naukowo Technicznej PWr, podczas którego swoje usługi i produkty zaprezentują firmy z branży automotive oraz związane z szeroko pojętą elektromobilnością. 

 

Festiwal Elektromobilności odbędzie się 24 i 25 sierpnia 2018 r. w godzinach 11:00-17:00 w Centrum Wiedzy i Informacji Naukowo-Technicznej Politechniki Wrocławskiej (pl. Grunwaldzki 11) oraz na Pasażu Studentów PWr.

 

 

Międzynarodowe zawody

 

Głównym celem współzawodnictwa jest wykorzystanie wiedzy zdobytej na studiach w prawdziwym przemysłowym projekcie. Podczas zawodów oceniany jest motocykl i jego możliwości dynamiczne, statyczne, a także umiejętności drużyny w aspektach biznesowych. To unikalne połączenie zwiększy świadomość społeczną związaną z elektromobilnością i przyciągnie wielu widzów na kampus Politechniki Wrocławskiej w dniach 24-25 sierpnia br. oraz na tor off-road przy Wzgórzu Kilimandżaro we Wrocławiu (ul. Chopina) w dniu 26 sierpnia w godzinach 10:00-16:00. Na zawodach we Wrocławiu zobaczymy w akcji 7 motocykli zbudowanych przez studentów z Polski i Rosji.

 

Serdecznie zapraszamy !!!

  

 

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Udostępnij na LinkedIn
Przypnij na Pinterest
Please reload

Wyróżnione posty

International Automotive Business Meeting 2019

14/06/2019

1/7
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

  • Facebook
  • Twitter Ikona społeczna
  • LinkedIn
  • YouTube

©Copyright 2017-2020 by Forum Elektromobilności. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Zobacz Regulamin oraz politykę Cookies.