top of page

Europejski debiut Tesli - model 3

Mijają dwa lata od premiery modelu 3 Tesli w Stanach Zjednoczonych, a już niedługo swój oficjalny debiut będzie miał w Europie podczas festiwalu prędkości w Goodwood. Nieoficjalnie, model 3 zadebiutował w Europie podczas targów motoryzacyjnych w Genewie, gdy firma inżynieryjna zaprezentowała używany pojazd zakupiony na rynku.


Tesla model 3

Tesla model 3 (źródło: wired)

Kamień milowy


Festiwal w Goodwood charakteryzuje się dynamicznymi pokazami samochodów, lecz model 3 Tesli z amerykańską specyfikacją, zostanie zaprezentowany podczas statycznej wystawy. Zapewni to jednak ludziom w Wielkiej Brytanii i Europie pierwszą szanse na zbliżenie się do nowego samochodu elektrycznego. Niedawno produkcja modelu 3 osiągnęła poziom 5000 samochodów tygodniowo i wymagało to budowy tymczasowego namiotu poza kalifornijską fabryką firmy, aby stworzyć linię produkcyjną i zwiększyć wydajność.


Kolejki jak do NFZ


Zainteresowani nowym modelem muszą uzbroić się w cierpliwość, ponieważ dostawy następują dopiero po 15 - 18 miesiącach od dnia złożenie zamówienia. Obecnie produkowane są wyłącznie pojazdy z kierownicą po lewej stronie, co oznacza, że samochody z kierownicą po prawej stronie pojawią się najwcześniej na początku 2020 roku. W Stanach Zjednoczonych otrzymano do tej pory ponad 450 000 zamówień na nowy model Tesli, który kosztuje 35 000 dolarów w wersji podstawowej.


Osiągi modelu 3 Tesli


Bazowy model 3 dostępny jest z akumulatorami o mocy 50 kWh lub 75 kWh. Mocniejsza jednostka pozwala pokonać 500 kilometrów na jednym ładowaniu oraz rozpędzić się do 230 km/h, przy czym uda nam się osiągnąć 100 km/h w 5,6 sekundy. Z kolei słabsza wersja zapewni przejechanie 350 kilometrów i maksymalną prędkość równą 210 km/h, do 100 km/h rozpędzi się 5,1 sekundy. Dodatkowo, Europa otrzyma dwie rozszerzone wersje modelu: Performance, który przyśpieszy do 100 km/h w zaledwie 2,5 sekundy, a licznik prędkości wskaże maksymalnie 250 km/h oraz AWD Long Range z przyśpieszeniem do setki w 4,5 sekundy i prędkością maksymalną wynoszącą 230 km/h.

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum

bottom of page